Transit: Merkür Retro Ne Demek ?

hermes
Roma döneminde Merkür olarak tapınılan Hermes ticareti yaymış, asası tanrı ile birleşmenin veya tanrılığı üstlenmiş olmasının sembolü olmuştur.Bu asa daha sonraları astrolojide Merkür’ün de sembolü olmuştur.

Merkür Retro Tarihleri

2022 14 OCAK – 10° KOVA 4 ŞUBAT – 24° OĞLAK
2022 10 MAYIS – 4° İKİZLER 3 HAZİRAN – 26° BOĞA
2022 9 EYLÜL – 8° TERAZİ 2 EKİM – 24° BAŞAK
2022
2023
28 ARALIK – 24° OĞLAK
2022
19 OCAK – 8° OĞLAK
2023

Nedir bu retro dediğinizi duyar gibiyim. Gezegenler yörüngelerinde asla geri hareket etmezler aslında. Normal şartlarda bir gezegenin Zodyak’taki hareketi Batı’dan Doğu’ya doğrudur. Buna düz hareket denir. Bu hareket saat yönünün tersinedir. Bizim yeryüzünden bakışımızla, Zodyak’ta hareket etmekte olan bir gezegen yavaşlar, durur ve Zodyak burçlarının tersi istikametinde hareket ediyor gibi gözükür. Gezegen, bu hareketiyle saat yönünde ilerlemeye başlar. Bu harekete retro “Geri hareket” denmektedir.
Tanrıların habercisi Hermes’in gezegeni olan Merkür’ün sembolü hilal (ruh), haç artı (madde), halka ise spriti yani düşünceyi ifade eder. Yeryüzünde yaşayan bireyin öncelikle bu üç ana kavramın arasında bir denge oluşturmayı bilmesi gerekmektedir. Ruh, sprite doğru akarak maddeye kendini ifade etmeye çalışmaktadır. Merkür algılamayla ve iletişim ile ilgili bir gezegendir. Retro Merkür de doğan insanlarda genellikle duyma, konuşma, anlama, diskleksi bozuklukları vardır ve çevrelerinde hızlı akan dünyaya ayak uyduramazlar. İletişim şekilleri farklıdır. Merkürü retro olan birisiyle, Merkürü ileri olarak doğan birisinin düşünce biçimleri farklıdır. Doğum haritalarında Merkür retroso ile doğan insanlar genellikle bir şeyleri doğru göremediğini farkedebilirler. Merkür zamanı yöneten bir gezegendir ve retro merkür zamanı yavaşlatacağı için uzun ömürlü olurlar. Merkürün retro olduğu dönemlerde ise sıkıntıları daha azalır. Hayatı yorumlamaya çalışan filozoflardır aynı zamanda. Ancak bugüne dönmeleri ve bugünle iletişime geçmeyi öğrenmeleri gerekmektedir. İçe dönük ve ağırbaşlı insanlardır. Kendini tekrar etme eğilimi içersindedirler ve aynı hatayı aynı yerde tekrarlayabilirler. Kitap okumak, yazarlık yapmak ve felsefe ile uğraşmak onlara iyi gelecektir. Retro Merkürün ve Retro Venüsün aynı anda doğum haritasında yer alması kaba bir kişilği ortaya çıkarabilecektir. Retro Merkür ve Retro Mars var olan bireyler ise vergi borcu, banka borcu toplumsal devlet sorunlar yaşayabilirler. Su grublarında yer alan retro Merkür çok ciddi gözlem yeteneği ve konsantre yeteneği verecektir. Merkür bireysel aklı Uranüs ise üst akıl tanrısal bilinci simgeleyecektir ve merkürünüz hangi burçta ise öyle düşüneceksiniz. Çok merak edilen ve sorulan bir konudur Merkür retrosu ve ileri hareketi, bu dönemde neler yapılmalı neler yapılmamalı diye?
Yeni anlaşma ve sözleşme yaparken dikkatli olmakta fayda var. Merkür’ün Retro zamanlarında yapılan anlaşmalarda problemler çıkmaktadır bunu önlemiş olursunuz. Merkür randevuları, seyahatleri ve mektupları da yönettiği için bu dönemlerde randevularınıza gecikebilir, toplantılarda gecikmeler olabilir. Çok mecbur değilseniz alışveriş yapmayın. Bilhassa elektronik eşyalarda, yeni otomobillerde bu dönemde problemler çıkabilir. Çocukluğunuzda yaşadığınız yerlere gidebilir, uzun yıllar önce görüştüğünüz eski dostlarınızla karşılaşabilirsiniz. Merkür’ün Ezoterik Astroloji’de zamanı bir şekilde yavaşlattığı, eski ile bugün arasında bir çeşit köprü vazifesi gördüğü kabul edilmektedir. Seyahat ederken çok çeşitli aksilikler yaşamanız olasıdır. Eğer kendi aracınızla yola çıkacaksanız, arabanızın bakımlı olduğundan emin olun. Aslında Merkür zayıf iken yapabileceğiniz birkaç olumlu şey de var; örneğin yarım bıraktığınız tüm işlerinizi bitirebilir, tamamlanmamış bir tedaviye devam edebilirsiniz. Evinizde atılacakları atabilir ev ve ofisinizde köşe bucak bir temizlik yapabilir, eski müşterilerinizi arayarak bir randevu ayarlayabilirsiniz. Verilerinizi yedeklemenizde fayda var. Bu dönemde duygusal ilişkilerinizde karışıklıklar yaşayabilir, karşılıklı iletişim sorunları, kararsızlıklar ve uyumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz. Bu gezegen aranızdaki problemleri karşılıklı konuşarak çözmeniz için çok çeşitli yöntemler kullanarak sizi ve sevgilinizi zorlayacaktır.

 

http://www.ayastrolojiakademisi.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

error: Content is protected !!