MART AYI BURÇ YORUMLARI

 

Değerli Astroloji Dostları,

Şubat ayına acı bir giriş yaptık. Canımız çok yandı, içimiz çok acıdı. Söyleyecek şeyler var, konuşmak rahatlatmıyor, kelimeler adeta içimizde düğümleniyor. Sözler yeterli gelmiyor, zaman zaten yetmiyor. Belirtilen sayıların birer insan, güzel birer ruh olduklarının bilinciyle yeni yolculuklarının tekamüllerine hizmet etmesini tüm kalbimizle diliyoruz. Aziz milletimizin başı sağ olsun…

Mart ayının gündemlerine bir göz atalım. Amacımızın farkındalığınızı yükseltmek olduğunu biliyorsunuz. Satürn Kova’daki, Pluto Oğlak’taki pozisyonuna veda etmek üzere. Mart ayının hemen başında bu konum değişikliği gezegenleri agresifleştirebilir. Satürn Balık burcuna girmek üzereyken 1964 yılında Kıbrıs’ta yaşanan kanlı noeli ve 1993 yılında Madımak faciasını yaşadığımızı hatırlatmamıza izin verin. İkizler burcundaki yolculuğunu tamamlamaya çalışan Mars sınır dışı hareketine başlayacağı için kendi haritalarımızda ve ülkemizin haritasında kontrolden çıkabilir. Bir yandan yangın, yer kayması, mücadele gibi kaos konularını getirirken diğer taraftan savunmamızı da aşırı tedbirli yapmamıza da imkan verir mi ne dersiniz?

Merkür Mart ayında Kovanın da etkisiyle çok cesaretli, isyankar, kollektif bir iletişimi benimsetirken, 3 Mart’tan itibaren çok da sevmediği bir konum olan Balık burcunda seyahatine devam edecek. Etki altında kalma ihtimalimiz yükselecek. Odaklanmamız bir sıkıntı olacak, olayları değerlendirirken, rasyonellikten çıkıp, sezgisellik notasına fazla çıkmamız başka bir sıkıntı olacak. Duyduklarımızı, kendi istediğimiz gibi anlayacağız, gözlerimiz gerçeklere biraz kapanacak. Merkür bu transitinde bizi içimize de döndüreceği için kaos ve problemlerimize bir başka açıdan da baktırabilecektir. 19 Mart’ta Koç burcuna geçişle birlikte söylemediğimiz ne varsa filtresiz olarak dilimizden dökülecek. Lafı dolandırmayacağız. Açık sözlülük iletişimde hep ön planda olacak. Ve elbette sabırsızlık. Tüm anlattıklarımız tek seferde doğru şekilde anlaşılsın isteyeceğiz. Hızlı kararlar alacağız. Cesaretli cümleler kuracağız. Geride bıraktıklarımıza takılmayacağımız. Gözümüz hep ilerde olacak. Bu kadar direkt bir iletişimde elbette kazalar olabilecek. Mars’ın da İkizler burcunun son derecelerinde seyahat ettiğini de düşürsek, kırıcı olmamaya ve durup dururken düşman edinmemeye dikkat etmek gerekecektir.

Venüs Koç burcunda tüm aceleciliği, öncülüğü ve pek tabi bencilliği ile ilerlemeye devam ediyor. 17 Mart’a kadar “ben” demeye devam etsek de bu tarihten sonra karşı tarafın da farkına varacağız. Sakat ve bağlılık aradığımız en önemli unsur olacak. Boğa Venüs’ün en sevdiği ve tüm iyi özelliklerini gösterdiği bir yerleşimdir. Telaş etmeden, sakin seveceğiz. Beş duyu organımızı iyi kullanacağız. Güzellik ilgili temalar dikkatimizi çekecek. Konforumuza sahip çıkacağız. Maddi ve manevi değerlerimizle ilgili yeniden yapılabiliriz. Bununla birlikte iştahımız açılabilir, tembellik etmek isteyebiliriz. İlişkilerde aşırı sahiplenmeye bağlı olarak, kıskançlık tartışmaları yaşanabilir.

Mars’ın İkizler burcundaki aşırı enerjisi deklinasyon dışındaki pozisyonuyla birleşince neler olacak birlikte göreceğiz. Sözlerinizi silah gibi kullanmaya devam ederken, tüm insanlarda sabrın azaldığını unutmayın. Bu kadar yoğun bir enerjide sakin kalmak kolay olmayacaktır. 25 Mart’tan itibaren Mars olumlu özelliklerini kullanamadığı Yengeç burcunda gökyüzü yolculuğuna devam edecek. Ateş elementi su burcuna gelince, Mars’ın enerjisi bir parça sönecek. Dışımıza bir maske takıp ilerlemek isteyeceğiz. Aksiyonlarımız sert olacak. Alınganlıklar, kaprisler, manipülatif tavırlar yoracak.

Ülkemizin gündemlerine daha ilgili olacağız, vatan, millet, yuva kavramlarına daha yakın duracağız. 7 Mart’ta 15:40’ta Başak burcunda bir dolunay meydana gelecek. Başak sadeleşme, derlenip, toparlanma, sağlık ve rutin hayatına çeki düzen verme temalarını hayatımıza taşıyacaktır. Tam karşıda Balık burcunun yer alması şefkat ve merhamet duygularımızı da kullanmamızı zaruri kılacaktır. Bununla birlikte ana konulardan koparak, detaylarda kaybolmamak, gerçeklikten kopmamak da önemli olacaktır. Bir değişim istiyorsak takıntılarımızdan, önyargılarımızdan uzaklaşarak, daha kucaklayıcı, daha saygılı bir tutumla kişi ve olayları değerlendirmemiz gerekecektir.

Ufukta sıfır derece Terazi burcunun yükseliyor olması adalet, hukukla ilgili tanımların yeni baştan yazılacağı anlamına gelebilir. Toplum olarak uzun bir zamandan sonra ötekileştirdiğimiz tarafın düşünce ve söylemlerinin içinde daha iyi hissettirecek bir şey var mı diye düşünürken empatimizi geliştirerek, bütün olmaya adım atabiliriz.
Karmanın efendisi Satürn de aynı gün dolunaydan hemen bir saat sonra Balık burcunun sıfırıncı derecesinde olacak. Bu anlamda 7 Mart temkinli olunması bir gün olarak ön plana çıkmaktadır. Satürn 14 Şubat 2026 yılına kadar Balık burcunda kalacak ve bilinci aşmak, merhametli, şefkatli, uyumlu ve nazik bireyler olmamız için bizleri çeşitli konularla sınayacaktır. Tabi Balık demek Neptün demek olduğu için suya erişmekte sorunlar da verebilir.

21 Mart’tan itibaren Güneş bayıldığı Koç burcunda mutlulukla ışıldayacak. Yaşam enerjimiz yükselecek. Her şeye gücümüzün yettiğini fark edecek, yeni başlangıçlar için sabırsızlanacağız. Pek tabi konu Koç olunca sabır ve planlama sözcüklerini bir ay süre ile rafa kaldıracağız. Risklerin içine cesaretle balıklama atlarken, birbirimizi de yüreklendireceğiz. Ancak Koç’un gölge yönleri olan acelecilik, asabiyet konularında kaybolmamak gerekecek.

21 Mart’ta saat 20:22’de bir Koç yeni ayı meydana gelecek. Gökyüzündeki yoğun Koç enerjisi ve yeni başlangıçlar yapma isteğine Mart yeni ayı da destek verecek. Tam bu anda ufukta Terazi burcunu görmemiz olaylara iki açıdan bakmak isteyeceğimizi, güzellik, adalet ve sanat gibi konularla meşgul olabileceğimizi gösteriyor. Aynı zamanda hayatımızda dengeden uzaklaşan ikilikler arasında denge kurmak konusunda da destekleneceğiz. Ancak kararsızlık ve ertelemeleri yöneterek bu yeni aydan azami verimi alabileceğiz.

Pluto 2008’den beri Oğlak yerleşimindeydi. 23 Mart’ta Kova burcuna bir merhaba diyecek. Gezegen irade dışı dönüşümün, burç da özgürlük ve sıra dışılığın simgesi olunca büyük bir değişimin yaklaşmakta olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Buradaki önemli handikap eşitlik ve özgürlüğe dayalı bir sartları arzu ederken, teknolojik dönüşüm ve yaptırımlarla karşı karşıya kalabiliriz. Sivil toplum örgütleri önem kazanabilir. Gönül verdiğimiz Astroloji ilmiyle ilgili gelişmeler de kapıyı tıklatmaktadır. Jüpiter yolculuğuna Koç burcunda devam ediyor. Karar verip, eyleme geçtiğiniz her şey için olumlu etki vermeye devam ediyor.

Zodyağın büyümeyen bebekleri.. Sabırsız ama akıllı savaşçılar, Koç’lar. Firda Kahlo şu satırlarıyla sanki bize sesleniyor: “Çok karışığım. Bir yanım olabildiğince huzursuz ve yorgun. Diğer yanım mucizelere ve düşlerin gerçek olabileceğine halen inanıyor ve heyecanını koruyor. Bu iki yan arasında ben, eziliyorum.. Biraz diplomasinin kimseye zararı olmaz öyle değil mi? Yıpratılmadan sevileceğimiz, çok sağlıklı, çok mutlu bir güneş döngümüz olsun.

Yükselen Koç’lar,

7 Mart’ta Başak titizliği ile parlamaya hazırlanan dolunay etkisini ofis yaşantınız, rutin süreçleriniz, birlikte çalıştığınız insanlar, ofis ortamınız, evcil hayvanlarınız ve sağlığınız üzerinde hissedeceksiniz. Bu başlıklarla ilgili mükemmel eleştirileriniz, titiz planlamalarınız olabilir, ancak her ne yaparsanız şefkatle yapmaya gayret edin.
21 Mart’ta burcunuzda ağırlayacağınız yeni ay hep kişisel görünüşünüzde, dış dünya tarafından algılanma şeklinizde, dünyaya bakış açınızda etki yaratmaya hazırlanıyor. Yeni başlangıçlar için büyük bir heves, coşku, kararlılık hissedebilirsiniz, ancak asabiyeti ve aceleciliği de yönetmek gerekebilir. Satürn’ün Balık yerleşimi 2,5 yıl süre ile elinizi kolunuzu bağlayabilir. Bu konumu yeni bir siz yaratmak için elinizden geldiğince verimli kullanın. Ciddi aksilikler, kontrolünüzün dışında olaylar yaşayabilirsiniz. Bilinç dışı korkularınızdan arınabilirsiniz. Canınızı sıkmasın her şey sizi bir üst versiyonunuza taşıyabilmek içindir. Pluto Kova pozisyonunda, sosyal çevreniz, üyesi olduğunuz klüp ve dernekler ile arkadaşlıklarınıza etki ederek, dönüşümünüze yardımcı olacaktır.

Yükselen Boğa’lar,

7 Mart’ta yaşamlarımıza Başak temalı bir dolunay dahil olacak. Çocuklarınız, hobileriniz, aşk hayatınız ve size keyif veren alanlarınız doğrudan etki altında alacak. Bu başlıklarda mükemmeliyetçi tutum ve davranışlar sergileyerek, kafanızdaki dünyanın peşinden koşarken bu dünyanın gerçekliklerinden kopmamanız önemli olacak.
21 Mart’ta meydana gelecek olan Koç yeni ayında kendinizi sıkışmış, hareket edemeyecek bir pozisyonda bulabilirsiniz. Bu yeni ay yeni başlangıçlar için size destek vermiyor. Dolayısıyla bu tarihten sonraki 15 günü kendi içinize dönerek, dua ederek ya da enerji çalışmaları yaparak geçirmeniz daha iyi hissettirebilir. Satürn’ün Balık yerleşimi sosyal çevreniz, üyesi olduğunuz dernek ve gruplarda, arkadaşlık ilişkilerinizde hayatınızı 2,5 yıl süre ile zorlaştırabilir, kısıtlayabilir. Tüm yaşananlar, sizi yeni halinize dönüştürmek içindir. Pluto Kova pozisyonunda kariyerinizi dönüştürmeye hazırlanıyor. Mart ayının sonunda size bir fragman izletse de esas mevzular için 11 Ekim’i beklemektedir.

Yükselen İkizler,

7 Mart’ta Başak burcunda meydana gelecek olan dolunay ev, aile, yuva alanlarınıza doğacak. Aile büyüklerinizle olan ilişkilerinizde bazı sorunlar sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Kendinizi ifade etmeye çalışırken merhametli olun.
21 Mart’ta Koç burcunda bir yeni ay deneyimleyeceksiniz. Arkadaş çevrenizde, sosyal gruplarınızda farklı insanlarla birlikte olmayı seçebilirsiniz. Ön plana çıkabilirsiniz. Ancak aşırı kendinizi düşünüp, itici olmamaya gayret edin. Satürn Balık yerleşimi doğrudan toplum önünde olduğunuz noktaları, kariyerinizi etkileyecek.
Önemli sorumluluklar alabilirsiniz. Hedeflerinizi doğru belirlemeniz önemli olacak. Bu başlıklarda engellenmeler yaşayabilirsiniz. 2,5 yıl süre ile bu konularda sınanabilirsiniz. Pluto Kova pozisyonunda uzun vadeli planlarınızda, uzak yerlere seyahatlerinizde, yükseköğretiminizde etki yaratacak. Yurtdışı bağlantılı işlerinizde de değişim ve dönüşüm yaşanabilir.

Yükselen Yengeç’ler,

7 Mart’ta Başak burcunda meydana gelecek olan dolunay ile yakın çevrenizle, komşularınızla, kardeşlerinizle, kısa vadeli planlarınız ve yakın yerlere seyahatlerinizle ilgili konularda bazı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Diliniz eleştirel olabilir. Bunun bir faydası olmayacaktır. Bağışlayıcı ve merhametli olun. 21 Mart’ta Koç burcu özellikleriyle yaşamaya hazırlandığımız yeni ay sizleri kariyer konularında ve umutlarınızı yeniden yapılandırmak konusunda destekleyecek. Aceleci davranmayın. Her bir alternatifi layıkıyla değerlendirin. Satürn Balık yerleşimi uzun vadeli planlarınız, uzak yerlere seyahatleriniz, yükseköğretiminiz ve inançlarınız ve hukuk ile ilgili konularda 2,5 yıl süre ile sınavlar yaşatmaya hazırlanıyor. Pluto Kova pozisyonunda borç alacak dengenizi korumak, miras, nafaka konuları, ortak kazançlar ve krizler ile sizi dönüştürecek. Risklerden uzak kalın. Pluto sizin için son kullanma tarihi geçmiş ne varsa yavaş yavaş tedavülden kaldıracaktır.

Yükselen Aslan’lar,

7 Mart’ta karşılamaya hazırladığımız dolunay etkisini kişisel kazançlarınız, kendinize verdiğiniz değer ve parayı kazanma şeklinizle ilgili konularda hissedeceksiniz. Bu alanlarda pratik fikirler geliştirebilecek, mükemmeliyetçi davranabileceksiniz. Ancak projelerinizi uygularken başkalarını ezmeyin. 21 Mart’ta Koç burcunda meydana gelecek olan yeni ay sizleri yeni yolculuklara çıkmak, uzun vadeli yeni planlar oluşturmak, inançlarınızı yeniden yapılandırmak ve varsa hukuk ile başlıklarda oldukça destekleyecek. Coşkulu ve iyimser olacaksınız. Satürn Balık yerleşimi 2,5 yıl süre ile sizi biraz yorabilir. Finansal dengeniz, borç alacak ilişkileriniz, krizler, ortak kazançlar ana başlığınız olacak. Pluto Kova pozisyonunda evliliğiniz, açık düşmanlarınız, imza attığınız işler, ortaklarınızı mercek
altına alacak. Gereksiz olanları ayıklamanıza yardımcı olacak.

Yükselen Başak’lar,

7 Mart’ta burcunuzda ağırlayacağınız dolunay ile mükemmeliyetçi eleştirilerinizi doğrudan kendinize yönlendirebilirsiniz. Dış dünyayı algılama şekliniz, dış dünya tarafından algılanma şeklinizi değiştirmeye yönelik adımlar atabilirsiniz. Vermeniz gereken kararlar ana gündeminiz olacak. Fiziksel sağlığınız da etki altında olacak.
21 Mart’ta Koç burcunda meydana gelecek olan yeni ay, mevcut krizleri yönetmek, borç alacak dengenizi oturtmak, miras, sigorta, nafaka konularında girişim yapmanıza imkan verecek. Satürn Balık yerleşimi uzun süreli ilişkileriniz, evliliğiniz, açık düşmanlarınız, rakipleriniz ile ilgili konularda 2,5 yıl süreyle sizi sınayacaktır. Pluto Kova pozisyonunda iken sağlığınız, ofis yaşantınız, rutin hayatınız, evcil hayvanlarınız ile ilgili konularda değişmesi gereken ne varsa, buna yönelik olayları yaşatacaktır.

Yükselen Terazi’ler,

7 Mart’ta Başak burcunda yaşayacağımız dolunay elinizi kolunuzu bağlayacaktır. Konular kontrolünüz dışında gelişebilir ve siz hiçbir şey yapamadığınızı hissedebilirsiniz. Gökyüzü doğru aksiyonlar için sizi içinize döndürüyor. Pratik ve titiz çözümleri planlayarak, fakat harekete geçmeyerek bu dönemi geçirmeniz gerekiyor. 21 Şubat’ta Koç burcunda meydana gelecek olan yeni ay ile yeni ortaklıklar kurmak, açık düşmanlarınızı keşfetmek ve rakiplerinizi tanımak konusunda destekleneceksiniz. Satürn Balık yerleşimi 2,5 yıl süre ile dikkatinizi ofis iş hayatınız, hizmet alanlarınız ve fiziksel sağlığınıza çevirecek. Sınavlarınız da bu başlıklardan olacak. Pluto Kova pozisyonunda çocuklarınız, hobileriniz, aşk hayatınız ve size keyif veren konularda geçerliliğini yitirmiş düşüncelerinizi ve kalıplarınızı oyunun dışında bırakacak.

Yükselen Akrep’ler,

7 Mart’ta Başak burcunda meydana gelecek olan dolunay sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız, üyesi olduğunuz klüp, dernek gibi oluşumlarda sorun çıkartabilir. Bazı tartışmalar, kopmalar, ayrılıklar söz konusu olabilir. 21 Mart’ta Koç burcu temalarıyla hayatımıza bir yeni ay dahil olacak. İş hizmet alanlarınız, fiziksel sağlığınız ile ilgili başlangıçlar yapmak konusunda destekleneceksiniz. Satürn Balık yerleşimi karşınıza aşk hayatınız, çocuklarınız, size keyif veren konular getirecektir. Gündem 2,5 yıl devam edebilir. Pluto Kova pozisyonunda ev, aile,emlak, yuva alanlarınız ile aile büyükleriniz ile ilgili başlıkları dönüştürmeye hazırlanıyor.

Yükselen Yay’lar,

7 Mart’ta Başak burcu temalarıyla parlayacak olan dolunay doğrudan kariyerinizi hedefliyor. Eğer bu zamana kadar getirdiğiniz kronik sorunlar varsa bu dolunayla bu eşikler aşılabilir. 21 Mart’ta Koç kararlılığıyla doğacak olan yeni ay tüm görkemiyle aşk hayatınızın üzerine doğuyor. Çocuklarınız hobileriniz, borsadaki kazançlarınız ve size keyif veren konular da etki altında olacaktır. Öncü ve coşkulu davranırken sabırsız ve acelesi olmamanız önemlidir. Satürn Balık yerleşimi karşınıza ev, yuva, arsa emlak konuları aile büyüklerinizle ilgili konulardan
sınavlar, sorumluluklar getirebilir. Etkisi 2,5 yıl sürecektir. Pluto Kova pozisyonunda yakın çevreniz, komşularınız, kardeşleriniz, akrabalarınızla ilgili başlıklarda devrim yaratmaya hazırlanıyor. Geleceğe taşıyamayacaklarınız elenecektir.

Yükselen Oğlak’lar

7 Mart’ta Başak vurgusuyla ışıldayacak olan dolunay uzun vadeli planlarınız, uzak diyarlara yolculuklarınız, yükseköğretiminiz, inançlarınız, yabancı ülkelerle bağlantılarınız, hukukla ilgili başlıklarınızda etki yaratmaya hazırlanıyor. Bu konularda sürüncemede kalan konularınız bu dolunay ile aydınlanabilir. Ancak tüm aydınlanmalar biraz sancılıdır. Kontrolünüzü kaybetmeyin. 21 Mart’ta Koç kararlılığıyla doğmaya hazırlanan yeni ay ile ev, yuva, emlak, arsa, aile büyükleriniz ile ilgili konularda destekleneceksiniz. Satürn Balık yerleşimi yakın çevreniz, kardeşleriniz, komşularınız, akrabalarınız ile ilgili konularda sorumluluk üstlenmenizi istiyor. 2,5 yıl süre ile karşınıza bu konular gelecektir. Pluto Kova pozisyonunda kendinize verdiğiniz, para kazandığınız alanları sağlamlaştırmayı hedefliyor. Elbette bu amacınıza hizmet etmeyen her şey Pluto eleğinden geçecektir.

Yükselen Kova’lar

7 Mart dolunayı Başak pratikliği ile finansal dengeleriniz, borç alacak düzeniniz, miras, sigorta, nafaka başlıklarınız ve krizlerinizin üzerine doğuyor. Eğer bu başlıklardaki sorunları bugüne kadar çözemediyseniz dolunay çözmeye geliyor. Elbette bütün çözümlerde biraz sancı olacaktır. 21 Mart’ta Koç burcunda meydana gelecek olan yeni ay parayı kazanma şekillerinizi yeniden yapılandıracak. Yatırımlarınız ve değerlerinizle ilgili olumlu etki altındasınız. Satürn Balık yerleşimi kişisel değerleriniz, para kazandığınız alanlarla ilgili sizi geliştirmeye kararlı görünüyor. Bu konular 2,5 yıl süre ile gündeminizde olacaktır. Pluto Kova pozisyonunda kendinize verdiğiniz değeri test edecek. Sizin gelişiminize hizmet etmeyen her başlığın nasıl geri planda kalacağına siz de şaşırabilirsiniz.

Yükselen Balık’lar

7 Mart’ta Başak vurgusu ile doğacak olan dolunayın etkisini uzun süreli ilişkiniz, ortaklıklarınız ve kimliğini bildiğiniz düşmanlarınız başlıklarında hissedeceksiniz. Onlar acımasız olsa da siz sefkati unutmayın ve yeni bir döngü başlatmayın. 21 Mart’ta Koç kararlılığı ile doğmaya hazırlanan dolunay fiziksel görünümünüz dolunay kendinizle kavganızı bitirmenizi istiyor. Değişime direnmeyin. Satürn burcunuzda yerleşecek. Bu yerleşim doğrudan büyüyüp büyümediğinizle ilgilenecek. Satürn Kova transitinde çok hırpalandınız biliyoruz. Karanlıklardan aydınlıklara geçmek ile ilgili sorumluluk almaya hazırsanız, bu dönem biraz daha kolay geçebilir. Bu konular 2,5 yıl süre ile gündeminizde olacaktır. Pluto Kova pozisyonunda sizi korkularınızdan arındırmaya kararlı görünüyor.

Ay Astroloji Akademisi 

Mart Nisan Ayları Deprem Analizi videomu Hülya Ataşcıoğlu Aykul youtube kanalımdan izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=hLmbXnIo5aE

Sağlıkla kalın…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

http://www.ayastrolojiakademisi.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

error: Content is protected !!