JÜPİTER-URANÜS KAVUŞUMU VE ASTROKARTOGRAFİ

JÜPİTER-URANÜS KAVUŞUMU VE ASTROKARTOGRAFİ

Hayatınızda yepyeni ve heyecan verici bir döneme adım atmanın eşiğinde olduğunuzu hissediyorsanız, bunun nedeni Jüpiter’in 2011’den bu yana ilk kez bu yıl Uranüs ile kavuşum yapması olabilir.. 2024’ün en büyük astrolojik olaylarından biri olarak bu göksel buluşma, bolluk, servet ve büyüme gezegeni Jüpiter’in ani, heyecan verici değişimin, isyanın ve devrimin gezegeni Uranüs ile güçlerini birleştirmesini içermektedir.

Astrolojide kavuşum, iki gezegenin yalnızca aynı burçta değil aynı zamanda o burcun tam derecesinde bir araya gelmesini içerir. 20 Nisan’da Jüpiter Boğa burcunun 21 derecesinde Uranüs ile kavuşum yapacak ve yepyeni bir ruhsal atılım ve yenilik döngüsünün yanı sıra şaşırtıcı mali kazançlar ve ilişki değişikliklerine ilham verecek. Bunun nedeni Boğa burcunun romantizm ve para gezegeni Venüs tarafından yönetiliyor olmasıdır.

2024’teki Jüpiter-Uranüs kavuşumu aynı zamanda kendinizi sanatsal olarak nasıl ifade edebileceğinizi göstermesi açısından açısından önümüzdeki 14 yılı belirleyecektir. Bununla birlikte, herhangi bir büyük astrolojik olay gibi, bu gezegensel eşleşme yalnızca toplumu bir bütün olarak etkilemekle kalmayacak, aynı zamanda kendi astrolojik haritanızın potansiyellerini belirli bir noktaya ulaştırarak göz açıcı bir değişim getirecektir. Ayrıca bu olayın oldukça nadir olduğunu da belirtmekte fayda var. Jüpiter ve Uranüs en son 2011 yılında eşleşmişti ve 2037 yılına kadar tekrar bir araya gelmeyecek.

  ASTRO*CARTO*GRAPHY İLE JÜPİTER URANÜS KAVUŞUMU

     

Rusya, Moğalistan, Çin, Tayland, Kamboçya, Malezya bölgeleri üzerinde tam kavuşum gerçekleşerek doğa olayları ve afetleri özellikle toprak elementi baskın olduğu insan hayatını etkileyen olaylar beklenebilir.

Mundane astrolojide Jüpiter liberalizmle ilişkilendirilir ve bu eğilimden etkilenen bir devlet başkanı bu tür davranışları gösterebilir. Kolektif düzeyde Jüpiter, açıklığı, genişlemeyi ve belli bir emperyalizmi destekleyen yasaların benimsenmesini teşvik eder. Uranüs ise kurulu düzeni açıkça bozar. Doğası gereği devrim niteliğinde, yenilikçi ve bağımsızdır. Uranüs, sağcı siyasetle ve hatta belirli bir tür solcu faşizmle ilişkilidir. Uranüs’ün gücü idealist olma eğilimindedir ancak bazen otokratik ve totaliter de olabilir. 14 yıldan kısa süren bu döngü Uranüs’ün idealist özlemini Jüpiter’in iyimserliğiyle birleştirerek, başlangıçtaki durumdan bağımsız olarak ilerleme olanakları sunar.

Bir yandan asgari düzeyde devlet müdahalesi ile ilgili tarafların takdirine bırakılan serbest ticari ilişkilerin kurulması şeklinde ortaya çıkabilir. Zorlu ifadesiyle Jüpiter-Uranüs döngüsü aşırılıkçı hareketleri güçlendirebilir. Kontrol edilemeyen mevcut güce karşı çıkma eğilimi var. Bu konfigürasyon patlayıcı, öngörülemeyen ve kaotik durumlara yol açabilir. 2010-2011 yıllarında ilk kez Koç burcunda gerçekleşen Uranüs-Jüpiter kavuşumu Arap Baharı ve halkların otoriter ya da diktatörlük rejimlerinden kurtulma isteğiyle ilişkilendirildi.

 

CYCLO*CARTO*GRAPHY İLE JÜPİTER-URANÜS KAVUŞUMU VE TÜRKİYE HARİTASI

Türkiye üzerinde C*C*G haritasına göre Çanakkale, Bursa, Ankara, Erzincan, Van üzerinden geçen Jüpiter-Uranüs hattı öncelikle bu bölgeleri etkileyecek. Ülkenin 11. evinde gerçekleşecek olan kavuşum kitleleri, bir bütün olarak toplumu ve grupları yönetir. Olay haritalarında 11. ev genellikle büyük bir grup insanla meydana gelen olaylarla öne çıkar. 11. evi içeren geçişler ve açılar toplumu bir bütün olarak etkileyebilir, ayrıca 11. ev doğal olarak Uranüs ve Kova burcu tarafından yönetildiğinden dolayı hızlı değişim veya isyanı etkileyebilir ve idealizmi veya umudu ortaya çıkarabilir.

MC’ye yerleşen koç burcunda Venüs ise yürütmeyi, parlamentoyu, idareyi, dış ticareti, hukuku ve düzeni yönetir. Kötücül gezegenlerin onuncu eve veya onun yöneticisine yakın etkileri, ülkenin itibarını zedeler ve ülkenin uluslararası konumu açısından aksaklıklara işaret eder. Venüs maddi rahatlığın, kadın gücünün, dünyevi bilgi ve uğraşların, yaratıcılığın, sanatın ve zengin zevklerin, bakanların, hayat kurtaran ilaçlarla ilgili bilginin, mali yönetimin, eğlencenin, resmin, müziğin, mimarinin, dekoratif sanatların, eğlence sanatçılarının, modellerin göstergesidir. , tekstil, reklamcılık, hukuk, öğretim, oteller, havacılık, ilaçlar, tıbbi araştırma, tasarım, moda ve lüks ürünler, oteller, kadın halkı, sinema endüstrisi, sanat ve eğlence endüstrisi. Yedinci evin göstergesi olarak görev yapar.

BİREYSEL OLARAK

Bu döngünün yaşamlarımız üzerindeki etkisini de unutmamalıyız. Her durumda, bu Jüpiter-Uranüs kavuşumu aynı zamanda terfiler, finansal kazançlar ve karlar, heyecan verici yeni aşklar ve ruhsal ve yaratıcı atılımlarla eş anlamlıdır. Bu etkiler tam olarak kavuşum gününde başlamaz, ancak Mart ortasından Mayıs ortasına kadar hissedilir. Güneş, Ay, ASC, MC veya Boğa burcunun üçüncü dekanında (özellikle 22° derece civarında) yer alıyorsa daha çok etki alabilirsiniz.

Başak ve Oğlak burcunun  22° civarında gezegenleri olanlar olumlu sonuçlardan yararlanabilirler. Bu arada 22° Aslan, Akrep, Kova burcu olanlar ve gezegenleri bu burçlarda olanlar kişisel olarak temsil edilen konularda gerginlik yaşayabilirler.

 1. Jüpiter ve Uranüs’ün Anlamları:
  • Jüpiter: Jüpiter, genişleme, büyüme, şans, iyimserlik ve bollukla ilişkilidir. Bu gezegen, olumlu etkileri temsil eder ve genellikle fırsatlarla ilişkilendirilir.
  • Uranüs: Uranüs, sıradışı, özgün, beklenmedik ve teknolojiyle ilişkilidir. Bu gezegen, ani değişiklikleri ve yenilikleri temsil eder.
 2. Kavuşumun Etkisi:
  • Jüpiter-Uranüs kavuşumu, beklenmedik fırsatları ve ani başarıları ifade eder. Bu enerji, sizi yeni yollar keşfetmeye ve sıradışı fırsatları değerlendirmeye teşvik eder.
  • İş, kariyer, maddi konular veya kişisel hedeflerle ilgili büyük bir atılım yapabilirsiniz.
  • Yaratıcılığınızı ve orijinal düşünme yeteneğinizi kullanarak başkalarını etkileyebilirsiniz.
 3. Doğum Haritasında Kavuşumun Yeri ve Derecesi:
  • Doğum haritanızda Jüpiter-Uranüs kavuşumu hangi burçta ve derecede gerçekleşiyorsa, o alan hayatınızda önemli bir rol oynayabilir.
  • Hangi evde olduğunuza dikkat edin. Örneğin, 10. evdeyse kariyerle ilgili büyük bir fırsat olabilir.
  • Derecesi de önemlidir. Hangi derecede olduğunu kontrol edin ve o derecenin anlamını araştırın.
 4. Diğer Gezegenlerle İlişkisi:
  • Kavuşum, diğer gezegenlerle açı yapıyorsa, bu etkileşimleri de göz önünde bulundurun.
  • Örneğin, Jüpiter-Uranüs kavuşumu Venüs ile üçgen açı yapıyorsa, ilişkiler veya sanatsal yaratıcılık alanında büyük bir fırsat olabilir.

 

Sevgilerle…

Hülya Aykul

A*C*G* UYGULAYICISI https://continuumacg.net/practs.html

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

http://www.ayastrolojiakademisi.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

error: Content is protected !!