KASIM AYI BURÇ YORUMLARI

Astrokartografi hızlandırılmış yüz yüze eğitimler başlıyor. https://www.ayastrolojiakademisi.com/astrokartografi/

 

Kasım 2023’te Meydana Gelen Astrolojik Olaylar

4 Kasım 2023: Satürn Balık burcunda ileri hareket ediyor

8 Kasım 2023: Venüs Terazi’ye giriyor

9 Kasım 2023: Merkür Yay burcuna giriyor

13 Kasım 2023: Akrep burcunda yeni ay

22 Kasım 2023: Yay burcu sezonu başlıyor

24 Kasım 2023: Mars Yay burcuna giriyor

27 Kasım 2023: İkizler burcunda Dolunay

Kasım Ayı mahremiyet ve yalnızlık arayışına Akrep burcunun karanlık ve gizemli titreşimleriyle başlıyoruz.

Satürn Balık burcundaki beş aylık retro döngüsünü 4 Kasım 2023’te sonlandıracak. Satürn gecikmeler, sınırlamalar ve kısıtlamaların gezegenidir ve retro aşamasında gerçeklikten kaçma dürtüsü artabilir. Bazı gerçeklerle yüzleşmek sizin için zor olmuş olabilir ve bu aynı zamanda motivasyonunuza ve enerji seviyenize de zarar vermiş olabilir. Ancak önümüzdeki haftalarda bunaltıcı stres ve gerginlik hafifleyecek.

8 Kasım Venüs yöneticisi olan Terazi burcuna geçmesi ile Venüs’ü güçlü bir konuma getiren rüya gibi bir enerjidir. Ancak Venüs’ün Güney Ay Düğümü ile bağlantı kurması ise partnerinizle veya sevdiklerinizle sorunları çözmekten kaçabileceğinizi gösterir.

9 Kasım Merkür Yay burcuna geçerek herkesin kalbinden geçeni söylemesini sağlayacak. Sadece kendi gerçeğinizin diğer insanların gerçeğiyle eşleşmeyebileceğini unutmayın. Ne yaparsanız yapın, nezaketle yol gösterin ve özgün olduğunu bildiğiniz şeyde sağlam durun.

13 Kasım Akrep burcundaki yeniay geçmişin son kalıntılarını da silip süpürecek. Yeni ay döngüleri güçlü değişim anlarıdır. Son iki yıldır Boğa ve Akrep burcundaki tutulmalar gökyüzüne ekstra bir ağırlık getirdi. Akrep’teki bu yeni ay artık tutulmaların doğrudan etkisi altında olmadığından, her şeyin daha hafif geçebileceğini söyleyebiliriz.

27 Kasım İkizler burcundaki dolunay Merkür- Neptün karesi ile düşüncelerinizi karıştırabilir ve motivasyona ve enerjiye sahip olduğunuzu hissedebilirsiniz, ancak planlarınızı hayata geçirmek beklediğiniz kadar kolay olmayabilir. İşler planladığınız gibi gitmezse hayal kırıklığına uğramayın.

 

KOÇ BURCU (20 Mart-19 Nisan)

Bu ay ilk başta bunaltıcı gelebilir etkilenmemeye çalışmalısınız. Merkür Yay burcuna girdiğinde fikirleriniz daha cesur ifade edebileceksiniz. 24 Kasım 2023’te Mars Yay burcuna girene kadar planlarınızın arkasında büyük bir motivasyon beklemeyin. Ayın ilk yarısını planlama için ayırın. Hedeflerinizi görselleştirmek için zaman ve çaba harcamak, eşzamanlılıkları görmenizi sağlayacaktır. Güneşin Yay burcuna girmesi ile kendinizi bir zamanlar kaybettiğiniz motivasyonu bulabilirsiniz.

 

BOĞA BURCU (20 Nisan-20 Mayıs)

Bu ay umduğunuz büyük ancak mutluluğu deneyimlemenin tek yolunun anı yaşamak olduğunu düşünmelisiniz. Balık burcundaki Satürn gerilemesi çevrenizle nasıl bağlantı kuracağınız  konusunda bazı önemli kısıtlamalar getirdi. Tutulmalar sırasında muhtemelen bazı realiteler ile karşılaştınız fakat  4 Kasım 2023’te ileri hareket eden Satürn aracılığıyla değerlerinizi paylaşan insanlarla belli konumlara entegre olmanın yeni yollarını arıyor olabilirsiniz. Yay sezonu ile içselleşmek ve yaratmış olduğunuz hayatın keyfine dalmak için ideal bir zaman olacak.

 

İKİZLER BURCU (21 Mayıs-20 Haziran)

Sevgili İkizler bu ay büyük bir döngüyü kırıyorsunuz. Hayatınızda kadınsı bir enerji veya otorite figürünün olduğu bir konuda tüm çabalarınıza rağmen henüz bir çözüme ulaşmış değilsiniz. Ancak 4 Kasım 2023’te Balık burcundaki Satürn geri hareketi sona erdiğinde çözümü hissedebileceksiniz. Yay burcundaki Mars ve Merkür size bakış açınızı iletmenin yeni yollarını sunacak. Fakat daha keskin konuşmalar yapıyor hale gelebilirsiniz. Ay sonunda burcunuzdaki dolunaya dikkat edin. Bu zamanı soru sormak ve yakın çevrenizle önemli konuşmalar yapmak için kullanın. Uğraştığınız bir konuda netliğe ihtiyacınız varsa, bu dolunay odak noktası olabilir.

 

YENGEÇ BURCU (21 Haziran-22 Temmuz)

Sevgili Yengeçler bu ay yaşamınızda yeni keşifler ile karşılaşıyorsunuz. 4 Kasım 2023’te Balık burcunda ileri hareket eden Satürn, kariyerinize yeniden yatırım yapmanıza ve kendinizi savunmanın yeni yollarını bulmanıza ilham verebilir. Sizi en prestijli pozisyona getirecek olanları değil becerilerinize en uygun fırsatları arayın. Güçlü yönlerinizi ortaya çıkardığınızda elinizden gelenin en iyisini yaparsınız. Hayatınızda önemli bir değişiklik yapmayı düşünüyorsanız 13 Kasım 2023’te Akrep burcundaki yeniay bu enerjiyi keşfetmeniz için bir şans. Bu yeni ay yeni başlangıçlar başlatmak için ideal bir zamandır. Eski ilişkilerle sınırlarınızı yeniden tanımlıyorsunuz ve işe yaracak olan yeni bir dengeyi buluyorsunuz.

 

ASLAN BURCU (23 Temmuz-22 Ağustos)

Sevgili Aslanlar bu ay yıldızlar sizin için özverili bir şekilde hizalanıyor. Akrep burcundaki yeni ayın etkisi ile yakınınızdaki insanlara hassas konuları kalbinizi açmanız sonucunda bazı kararlar almanızı gerekebilir. Gerektiğinde arkadaşlarınızdan yardım almaktan çekinmeyin. Güneşin Yay burcuna girmesi ile kariyer alanınızda ilgi odağı oluyorsunuz. Terazi burcundaki Venüs etkisi ile etrafınızı sizin gittiğiniz yöne doğru ilerleyen, hayran olduğunuz insanlarla çevreleyin.

 

BAŞAK BURCU (23 Ağustos-22 Eylül)

Bu ay az çaba gerektiren, minimum enerji tüketen yaşam tarzını benimsiyor olacaksınız. Balık burcunda geri giden Satürn, Venüs’ün Başak’ta olduğu süre boyunca size olağan dışı bir baskı yaptı. 8 Kasım 2023’te Venüs’ün Terazi burcuna geçmesiyle birlikte mantıklı kararlar alabilirisiniz. Bu kişisel olmaktan ziyade huzurunuzu korumakla ilgilidir. Yay mevsimi kalıpların dışında düşünmek ve yaşam tarzınızda ince değişiklikler yapmak için mükemmel bir zamandır. 13 Kasım 2023’te Akrep burcundaki yeni ay size yanıltıcı veya belirsiz gelebilir. Şüpheci tarafınızla etkileşime geçmekten korkmayın ve özellikle duygusal konular söz konusu olduğunda yersiz sonuçlara varmaktan kaçınmaya çalışın. İhtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olduğunuzu hissedene kadar belirleyici kararlar veya eylemlerde bulunmaktan kaçının.

 

TERAZİ BURCU (23 Eylül-22 Ekim)

Bu ay senin için şanslı bir ay olacak. 8 Kasım 2023’te Venüs Terazi’ye girdiğinde sosyal hayatınızda ön plana çıkabilirsiniz. Eski arkadaşlarınızla yeniden bağlantı kurabilir ve gittiğiniz yerlerde yeni tanıdıklar edineceksiniz. Mars ve Merkür Yay burcuna girdiğinde başkalarına karşı çekiciliğiniz alışılmışın dışında seviyelere ulaşacak. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca ilişkilere yönelik her zamanki dengeli yaklaşımınız zorlanabilir. Nazik olmak önemli olsa da bazen sorunun kökenine inmek için gerçeği söylemeniz gerekir. Bu ay çatışmalarla uğraşırken gerçek ile duygusal gerçek arasında ayrım yapmak çok önemli. Duygularınız konusunda dürüst olmak hayatınızda değişiklik yapmanın ilk adımıdır.

 

AKREP BURCU (23 Ekim-21 Kasım)

Büyük sarsıntılar sonrası paniğe kapılmayın. Tutulma mevsiminin hayatınızdaki dönüşüm  dönemini kapattığı düşünülürse sarsıntıların olması normaldir. 13 Kasım 2023’teki yeni aydan itibaren otoriteye karşı sessiz bir isyana öncülük ediyorsunuz. Artık sizi bırakmış olan insanları,  bırakmanın zamanı geldi. Bir zamanlar olduğunuz kişiyle barışmanın ve negatif olayları geçmişte bırakmanın zamanı geldi. Yay burcu sezonu 22 Kasım 2023’te başlıyor ve duygusal açıdan yorucu olsa da ruhsal açıdan aydınlatıcı bir dönem olacak. İşler kafanızda çok bunaltıcı hale geldiğinde, dikkatinizi çevrenize odaklayabilir veya kısa yürüyüşler yapabilirsiniz.

 

YAY BURCU (22 Kasım-21 Aralık)

Bu ay sabrınızın gerçek bir sınavı olacak. Sizi kariyerinizde otorite konumuna getirecek yaşam dönüşüm dönemine giriyorsunuz. Ancak sizden beklentiler alışık olduğunuzdan çok daha fazla strese neden olabilir. Hız değişikliğine ayak uydurun ve kendinizi gerekli gördüğünüzden daha fazla zorlamayın. Ayın ilerleyen dönemlerinde Mars ve Merkür burcunuza girdiğinde her şey size daha doğal gelmeye başlayacak. Yükümlülüklerinize ara verip spontane davranabildiğinizde kendinizi en iyi şekilde hissedersiniz. Önümüzdeki birkaç hafta içinde seyahat etmek ve yeni şeyler deneyimlemek için harika bir fırsatınız var. Sadece birkaç gün izin alabilseniz bile, çevrenizi değiştirmek genel bakış açınız ve zihinsel sağlığınız için harikalar yaratabilir.

 

OĞLAK BURCU (22 Aralık-19 Ocak)

Bu ay  yıldızlar eğlenmeye çalışmanızı istiyor. Gezegensel yöneticiniz Satürn, 4 Kasım 2023’te beş aylık gerileme sürecini sona erdirecek ve işler nihayet yeniden yolunda gitmeye başlayacak. Tüm çeşitli sorunlar ve bürokrasi kendi kendine çözülecek. Tüm bu yeni keşfedilen enerjiyi ve zamanı profesyonel hedeflerinizi ilerletmek için kullanmak cazip görünüyor. Olasılıkları gerçekten lehinize çevirmek istiyorsanız Yay burcu sezonunda kariyer hedeflerinize daha eğlenceli bir yaklaşım getirmeyi deneyin. Fikirlerinizi hayata geçirecek becerilere sahip olduğunuzu zaten kanıtladınız. Bu ay kişiliğinizi biraz göstermekten çekinmeyin!

KOVA BURCU (20 Ocak-18 Şubat)

Kova burcu  bu ay tutkularınızla bağlantı kurmak ve arzularınızı ifade etmeyi öğrenmekle ilgili olacak. Son beş aydır Satürn Balık burcunda geri giderken siz derin içsel düzeyde fedakarlıklar yapıyordunuz. Bu süre zarfında en karanlık korkularınızla doğrudan yüzleştiniz, ancak o kalıcı şüphelerin hiçbirini aşamamış olabilirsiniz. Ancak özgüveniniz güçlendi. Şimdi Yay mevsimi gücünüze adım atmanız için bir şans. 27 Kasım 2023’te İkizler burcundaki dolunay, dünya görüşünüzü genişletmenin geleneksel olmayan yollarını keşfetmeniz için size ilham verecek. Geleneksel bilgeliği sorgulamaya zaman ayırın ve yeni bakış açılarına sahip yenilikçileri arayın.

 

BALIK BURCU (19 Şubat-20 Mart)

Sevgili Balık, burcunuzdaki geri giden Satürn, sorunlarınızdan rüya gibi bir kaçmanıza neden oldu, ancak 4 Kasım 2023’te Satürn’ün ileri hareket etmesiyle geri dönme zamanı geldi. İyi haber size zor gelen şeyler artık daha kolay akacak. Yay mevsimi umutsuzca aradığınız neşeyi ve rahatlığı ekleyecek. Önümüzdeki birkaç hafta içinde geçmişteki tezahürlerinizden bazıları yolunuza çıkabilir ve sizi yoldan sapmaya itebilir. Bunun yerine kalbinizin arzusuna en uygun olanı kabul edin. Bir fırsatı kaçırmak zorunda olmanız onun sonsuza dek yok olduğu anlamına gelmez. Sizin için gerçekten anlamlı olan her şey size geri dönecektir.

 

Sevgilerle…

HÜLYA ATAŞCIOĞLU

A*C*G Practioner ®

AY ASTROLOJİ AKADEMİSİ

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

http://www.ayastrolojiakademisi.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

error: Content is protected !!