ALGOL BEHENİAN SABİT YILDIZI

19 KASIM AY TUTULMASI

Boğa burcunda ve algol kavuşumlu saat 11.57’de gerçekleşecek.

Algol, Gorgo Medusa’nın başıdır. Bu isim, “iblis”, “kötü ruh” veya “şeytan” anlamına gelen Arapça Al Ghoul’dan türetilmiştir. “Alkol” ile aynı kökten türetilmiştir. Karanlık olan saf Satürn karakterine sahiptir; daha basitçe Satürn etkisine değil, aynı zamanda Mars-Uranüs-Plüton doğasına da karşılık gelir.  Tutulma, Algol’ün en az parlak olduğu saatler olacak.

Ekliptikten kayda değer bir mesafe olmasına rağmen, bu çift yıldızın etkisi güçlü bir şekilde hissedilmektedir. Algol, Güneş, Ay veya malefiklerin birleşimi ise, kazalardan ve ciddi yaralanmalardan kaçınmak çok zordur. Her şeyin iki yüzü olduğu için, Algol’den de “yüksek ruhsal ışınlar” yayıldığı söylenmelidir, ancak bunları yalnızca zaten yüksek ruhsal gelişime ulaşmış olan insanlar için olabilir. Yine de zorluklar ve engellerle karşılaşacakları ve bu engelleri aşmak için çok fazla enerji harcamaları gerektiği unutulmamalıdır. Çabaları başarısız olursa, güçlü karşı kuvvetler ve düşmanlıklar ortaya çıkacaktır.

Algol, diğer adıyla Caput Medusa, Demon’un kendisidir. Aslında, Ptolemy ona daha az belirgin olan Satürn-Jüpiter stilini vermesine rağmen, şüphesiz o, astrolojideki tüm yıldızların en zararlısı sayılır. Latince başlığın anlamı olan Medusa’nın Başı, takımyıldızındaki yıldız β olan Perseus’un elinde tutmaktadır.

Capulus’un ve daha özel olarak Algol yıldızının burçlarda ne anlama geldiği, tamamen ilgili kişinin dürüst bir amaç duygusuyla, en azından bir tür felsefeye, dine veya ideale göre yaşamaya çalışma arzusuyla hayatı nasıl yaşayıp yaşamadığına bağlıdır. Amaç ve niyet karmaşık ise yıldızlara gerçekten ihtiyaç yoktur.

 

Perseus Constellation, zeki, güçlü, cesur ve maceracı bir doğa, ancak yalan söyleme eğilimi verir. Bu takımyıldız, çok sayıda insanı etkileyen olayların, özellikle de büyük meteorolojik olayların neden olduğu olayların göstergesidir.

.Hyleg, Algol birleşimi : başının kesilmesi veya şiddetli bir ölümle karşılaşan bir katili gösterebilr.

Fortune ile  Algol : yoksulluk

Güneş kavuşumu Algol : Şiddetli ölüm veya aşırı hastalık. Ayrıca herhangi bir açıda bir benefik yoksa veya 8. evde benefik yoksa ve gündüz doğumunda Güneş’in düzenleyicisi veya gece Ay Mars’la kare veya karşıt durumdaysa, kişinin kafası kesilecektir. ; armatür doruğa ulaşırsa sakatlanacak, parçalanacak, yaralanacak veya canlı canlı parçalara ayrılacak; ve Mars aynı anda İkizler veya Balık burcundaysa elleri veya ayakları kesilecektir.

Kazalardan ve ağır yaralanmalardan kaçınmak çok zordur.

Ay kavuşumu Algol : Şiddetli ölüm veya aşırı hastalık.

Ay kavuşum Venüs, Neptün karşıt veya Algol ile kavuşum:Bu enerji noktası, boyunla bağlantılı çok sayıda soruna neden olur. Bu kişiler ayaklarını görmek için aşağıya bakamazlar ve stres altındayken boyunlarını öne veya herhangi bir yöne doğru bükemezler. Enerjileri hipofiz bezine kadar bloke olur ve böylece ruhsal gelişime müdahale eder. Buradaki problemin büyük bir kısmı, bu bireyler hayatlarının dünyevi ve maddi alanlarında sabit kalmak istediklerinden, ruhsal gelişimin olmamasıdır. Bu varlıklar, bu noktada enerjinin açılmasına ve sistemin geri kalanıyla dengelenmesine yardımcı olacağı için hayatı onlar için biraz daha rahat hale getirebilecek ruhsal şifacılara danışmalıdır. Vücudun diğer kısımları burada etkilenebilir, özellikle de lenf düğümlerini etkileyen timus bezi. Yaygın inanışın aksine,timus bezi ergenlikten sonra işlevini yitirmez; lenf düğümlerini ve ruhsal gelişimi etkilemeye ve işlemeye devam eder.

Mars veya Satürn, Algol ve Ay Sadalmelik ile birleşirse : kraliyet emriyle asma veya başı kesme; Ay, yargı kararıyla ölümü denebola ile birlikteyse veya Ay Alphard birleşimi su veya zehirle ölümü gösterebilir.

Jüpiter kavuşumu Algol: Bu, Algol için en iyi yerleşimdir. Sanat ve müzik gibi harika yaratıcı yetenekler verir ve bunlardan iyi bir yaşam sağlayabilirsiniz.

Satürn kavuşumu Algol: Kazalardan ve ağır yaralanmalardan kaçınmak çok zor.

Medusa’yı  mutant olarak görebiliriz. Bir mutasyon, jenerik evrimin itici gücüdür, Algol yıldızının İnsan Genom Projesi tarihinde öne çıktığını görmek şaşırtıcı değildir.

Hülya Ataşcıoğlu

 

 

One comment

  • Funda

    14 Kasım 2021 at 20:57

    Teşekkürler ?

Comments are closed.

http://www.ayastrolojiakademisi.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

error: Content is protected !!