2023 GEZEGEN HAREKETLERİ

Museum of the Moon

2023 Gezegen Hareketleri 

Astrolojide dış gezegenler  hızları nedeniyle jenerasyon gezegenleri olarak kabul edilirler: Güneş sistemimizdeki en uzak gezegenler oldukları için yavaş hareket ederler. Belirli insan toplulukları için tarihsel geçmiş kayıtları ve arketipsel hikayeleri sembolize ederler.

2023 yılı önemli gezegen hareketleri :

Pluto Oğlak burcundaki 27°’den Kova burcundaki 0°’ye hareket edecek.

Neptün Balık burcunda 22°- 27° arasında hareket edecek.

Uranüs Boğa burcunda 14°- 23° arasında hareket edecek.

– 2023’teki en büyük dış gezegen olayı, Plüton’un Oğlak burcundan 23 Mart’ta Kova burcuna geçişidir.

– Plüton 14 yıldır -2008’den beri- Oğlak burcunda

– Plüton 11 Haziran 2023 – 22 Ocak 2024 tarihleri ​​arasında Oğlak burcunda retro yapacak sonra

– Plüton Kova burcuna girecek ve 21 yıl boyunca (2044’e kadar!) burçta kalacak.

Pluto transitleri derin değişimlerle dolu uzun bir yolculuğun başlangıcını işaret eder. 21 yıl çok uzun bir süre, edinilen kişisel deneyimler ise yirmi yılın başlangıcında kişinin kim olacağını bilemediği çok farklı bir sonla büyümeyi noktalar. Pluto transitleri yavaşlamış ölüm ve yeniden doğuş sürecidir.

 

Sosyal Gezegenler

Satürn 22° Kova’dan 3° Balık’a,

Jüpiter 1° Koç burcundan 5° Boğa burcuna geçecek

Güneşe daha yakın olan Satürn ve Jüpiter sosyal gezegenler olarak adlandırılır. Çünkü aynı yaştaki insanların doğum haritalarında aynı burçtadırlar. 2023 yılı içerisinde Satürn Kova burcundaki zamanını tamamlayıp Balık burcuna yaklaşırken, Jüpiter de iki burç değiştirecek : Koç ve Boğa.

Satürn transitleri genellikle belirli bir düzeyde sizi sorgulamaya teşvik edebilir. Satürn, insanları dürüstlük ve sorumlulukla hareket etmeye teşvik eder. Satürn 7 Mart’ta Balık burcuna girecek ve doğum haritasında Balık burcunda Satürn ile doğan insanlar Satürn döngülerini yaşıyor olacaklar. Bu aynı zamanda Satürn’ün 2020’den beri bulunduğu Kova burcu ile Satürn Kova’da doğanların Satürn döngülerini bitirip  mezun oldukları anlamına gelir.

Satürn döngüleri genellikle muazzam büyüme dönemlerine işaret eder, ancak bu dönemler aynı zamanda bir tür kriz olarak da düşünülür. Ve kriz noktalarını, yaşamda yön değiştirmek için önemli kararları vermeniz gereken anlar olarak düşünebilirsiniz. 28-30, 56-58 ve 87-89 yaşları arasındaysanız Satürn döngüsü yaşıyorsunuz demektir. Satürn döngüsünden geçmiyor olsanız bile doğum haritanızdaki Kova ve Balık burçlarının evlerinden geçen Satürn yavaş ve bir türlü bitmek bilmeyeni gösterir.

Öte yandan Jüpiter 10 Mayıs – 27 Ekim 2022’de Koç burcunun ilk 8°’sinden geçmişti.

Jüpiter daha sonra 16 Mayıs’tan itibaren Boğa burcuna girecek ve 25 Mayıs 2024’e kadar burada kalacak.

Jüpiter, uyumlu düzen, iyilik, büyüme ve sınırların genişletilmesi ve sürdürülmesini ifade eder. Kişisel haritalarınızda Jüpiter transitleri umut ve iyimserlikte bir düşünce yaratır. Ancak geleneksel olarak Jüpiter şifa ve tıpla da bağlantılıdır.

 

İç gezegenler ve tutulmalar

Mars 30 Ekim 2022’den beri İkizler burcunda ki geri hareketin ardından, 12 Ocak’ta ilerlemeye başlayacak. Yeni yıl Mars’ın 20 Ağustos 2022’den bu yana ikizler evindeki işlerin tamamlamasıyla başlıyor. 25 Mart’ta Mars aynı zorlukları yeniden ele almaya başlayacak.

Venüs retro nedeniyle Aslan burcunda daha uzun süre kalacak. Venüs 5 Haziran’da Aslan burcuna girecek- 22 Temmuz’da geri hareket- 3 Eylül’de ileri hareket- 8 Ekim’de Aslan’dan ayrılacak. Venüs genellikle yaklaşık bir ay boyunca bir burcun içinden geçer. Ancak 2023’de Venüs yaklaşık dört ay Aslan burcunda olacak.

Merkür, her zamanki gibi yılda neredeyse üç kez retro hareket döngüsüne sahiptir. Merkür retro özelliklerini hangi elementlerde meydana geldiğine bakarak konuları anlayabilirsiniz. 2023’te tüm Merkür retroları toprak burçlarında Boğa, Başak, Oğlak’ta görülecek. Merkür retroları gecikmiş geçmiş işleri yeniden toparlamak için mükemmel zamanlardır.

Tutulmalar her zaman çok önemli değişim noktalarıdır. 2021 Kasım ayından bu yana Boğa ve Akrep  tutulmalarını izlemeye devam ederken, Koç ve Terazi döneminde yeni bir takım tutulmalar döngüsü başlayacak.

Sağlıklı güzel bir yıl dileğiyle,

Hülya Ataşcıoğlu Aykul

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

http://www.ayastrolojiakademisi.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

error: Content is protected !!