MAYIS AYI BURÇ YORUMLARI

 

 

Değerli Astroloji Dostları,

 

Güneş tutulması etkisi ile Mayıs ayına başlıyoruz.

Mayıs ayı Koç karakteriyle yaklaşıyor. Önce Venüs, peşinden Jüpiter ayın sonlarına doğru da Mars’ın Koç burcuna geçmesiyle birlikte ortalık cümbüş alanına dönebilir. Koç’un gölge yanı olan egoizmin notalarında çok yükselmemenizi tavsiye ederiz.

Mayıs ayının hemen ilk saatlerinde Merkür yöneticisi olduğu İkizler burcunda olacak. Çevremizle yoğun etkileşimde olacağımız, hızlı düşünüp hızlı cevap vereceğimiz günler yaşayacağız. Düşüncelerimiz de aynı hızla değişeceği için kararsızlıklar yaşamamız normal kabul edilebilir.  Merkür önce durağan konuma geçecek ve 11 Mayıs itibariyle retro harekete başlayacak. 4 Haziran’a kadar da bu konumda kalacak. Elbette 15 gün öncesi ve sonrasındaki gölge günleri de dikkate almalıyız. Belirttiğimiz tarih aralığında etkilediği ev konularıyla ilgili olarak yeni başlangıçlar yapmak yerine, geçmişten gelen gündemlerinizi derleyip, toparlayarak sadeleşmemiz bizi daha çok mutlu edebilir.

3 Mayısta Venüs kendi naif yapısıyla hiç de uyumlu olmayan Koç burcu özellikleriyle hareket etmeye başlayacak. İlişkilerimizde kendimizi bencil, kendini düşünen, rekabet etmekten ve meydan okumaktan hiç çekinmeyen biri olarak bulabiliriz. Endişelenmeyin dostlarım, neyse ki Venüs ay bitmeden 28 Mayıs’ta yöneticisi olduğu Boğa burcuna geçecek. Savaşı bitirip, romantizme teslim olacağız.

11 Mayıs’ta Jüpiter Koç burcunda gökyüzü seyahatine devam ediyor. Haritamızda yerleştiği ev konularıyla liderlik becerilerimizi büyütebilir, geleneksel yöntemlerden bizi çıkartarak yeni girişimler ve metotlar için yüreklendirebilir.

16 Mayıs ta Akrep burcunun 25. Derecesinde bir Ay tutulması gerçekleşecek. Tam bir tutulma şeklinde meydana gelecek olan gökyüzünün bu önemli hareketi tüm ay tutulmaları gibi dolunay etkisi ile hayatlarımızı etkileyecek. Tutulma anında ufukta iletişimin gezegeni Merkür 18 derecede yükseliyor. Bu tutulmanın getireceği başlıklarda öncelikle iletişimi tercih edeceğimizi göstermekle birlikte Güneş’in Satürn’e yaptığı olumsuz açı, konforumuz için, zevklerimiz için hatta, maddi kıymetlerimizi korumamız için çok daha fazla efor sarf etmemiz gerektiğini gösteriyor. Mars’ın Güneş ile olumlu açısını bu gücü kendimizde bulabileceğimizi göstermesi bakımından cesaret verici olarak görebiliriz.

Ve 25 Mayıs geldiğinde; enerji, savaş, kavga, mücadele gezegeni yöneticisi olduğu Koç burcunda etkilerini göstermeye hazırlanıyor. Hırslı, hayattan zevk alan, korkusuz mücadeleci ruhlu, özgüveni yüksek hissedecek olmamız kesinlikle bir tesadüf olmayacaktır.

Gökyüzü Mayıs yeniayı ile tanışmamızı 30 Mayıs 2022 tarihine saklamış. 9 derece 3 dakika koordinatlarında İkizler burcu vurgusu ile başlangıçlarımızı yapıp Mayıs ayını uğurluyoruz.

Bir kişi gibi görünüyorsunuz ama biz biliyoruz ki sizin içinizde bir siz daha var. Bundan mıdır aynı anda birden çok işi aynı başarıyla yapabilmeniz bilinmez ama sizinle birlikte olmak bir kitabı bir başından, bir ortasında, bir sonundan okumak gibi ve kesinlikle sıkıcı değil. Her şeyi bir anda kavrayan zekanız ve doğuştan getirdiğiniz iletişim becerileriniz hayatımızı oldukça kolay ve keyifli kılıyor. İyi ki doğdunuz İkizler burçları. Yeni Güneş döngünüz güzelliklerle geçsin.

 

Yükselen Koç’lar,

11 Mayıs’ta geri hareketine başlayacak olan Merkür parayı nasıl kazanacağınız, maddi kıymetleriniz ile ilgili konularda alternatiflerinizi belirlemenizi ve 19 Haziran itibariyle uygulamaya geçmenizi bekliyor. Aynı zamanda bu dönem kendinize verdiğiniz değeri gözden geçirip, kendinize haksızlık yaptığınız konular varsa düzeltmeniz için ideal bir dönemdir. Yılın ilk Ay tutulması ortak kazançlarınız, korkularınız, kredi, sigorta, borçlar, krizlerinde bulunduğu evinizdeki sorularınızı, endişe ve korkularınızı nihayetlendirecektir. 30 Mayıs’ta meydana gelecek olan yeni ay yakın çevreniz, kısa süreli planlarınız ve kısa metrajlı seyahatler ile ilgili başlangıçlar yaptırabilir.

 

Yükselen Boğa’lar,

Merkür 11 Mayıs itibariyle geri hareketine başlayacak.  11 Nisan-19 Haziran aralığında kendi kendiniz ile olan iletişiminizde tıkanmalar yaşayabilirsiniz, kendinizi tanıyamayabilirsiniz. Sinir sisteminizi yıpranmış hissedebilirsiniz. Dış dünyadan gelen etkilere İkizler etkisiyle hemen yanıt vermek isteyebilirsiniz. Kendinizi ispat etmek isteyebilirsiniz. Liderliğin sınırlarını yeniden yazmak isteyebilirsiniz. Bunların hepsini istemenizin bir sakıncası yoktur. Sakıncalı olan 11 Mayıs – 19 Haziran arasında kararlar alıp uygulamanızdır.   16 Mayıs’ta meydana gelecek olan Ay tutulması uzun süreli aşk ilişkileriniz, açık düşmanlarınız, rakiplerinizin olduğu evde değişimler yaratacaktır. Mayıs ayının sonunda meydana gelecek olan İkizler özellikli yeni ay ile maddi ve manevi değerleriniz, parayı kazanış şekliniz ile ilgili konularda gündemler yaratabilir.

 

Yükselen İkizler,

Gezegeniniz Merkür hem burcunuzda geri hareketine başlıyor. Tüm burçlar aleminde bu hareketin en yoğun etkisini sizin ve üstelik kader evinizde hissedecek olmanızın bir anlamı var. Gökyüzü diyor ki içinde tutup söyleyemediklerinizi dışa vurmak isteyebilirsiniz, kendinizi endişeli, bilinçaltınızı yorgun tükenmiş, kendinizi cendereye sıkışmış gibi hissedebilirsiniz. Yavaşlayın ve yapabileceklerinizi planlayın, 19 Haziran’dan sonra da harekete geçin. 16 Mayıs’ta meydana gelecek olan Ay tutulmasının etkisini sağlık evinizden alıyorsunuz. Bilhassa üreme organlarınız ile ilgili ihmal ettiğiniz kontrolleriniz varsa mutlaka yaptırın. 30 Mayıs’ta burcunuzda gerçekleşecek olan yeni ay ile birlikte kendinizin dış dünyadan nasıl göründüğünüz, düşünceleriniz ve yetenekleriniz ile ilgili konularda başlangıçlar yaptırmaya hazırlanıyor.

Yükselen Yengeç’ler,

11 Mayıs’ta başlayacak olan Merkür geri hareketine başlarken umutlarınız, hayalleriniz, insanlara yararlı olmak, zihinsel özgürlüğünüz çevrenizle ilişkileriniz, gruplarınızla ilgili geçmişte yarım bıraktığınız konuları tamamlamanızı ve 19 Haziran’dan sonra yeni dönem planlarınızı uygulamaya koymanızı bekliyor. 16 Mayıs’ta meydana gelecek olan Ay tutulması dikkatinizi çocuklarınız, ilişkiniz, hobileriniz ve sosyal aktivitelerinizle ilgili konulara dikkatinizi çevirecek. 30 Mayıs’ta meydana gelecek olan yeni ay kadersel evinizde gerçekleşecek. Gizli kalan şeyler görünür hale gelecek. Kendinizi biraz geri plana çekerek akışa teslim olmanız uygun olur.

Yükselen Aslan’lar,

İletişimin gezegeni Merkür geri hareketine kariyer evinizde başlıyor. Retro hareket boyunca kariyerinizde sizin için olabilecek fırsatlar, toplumsal imajınız, başarı ve başarısızlıklarınız, düzeniniz,  iş hayatında takındığınız tavırları gözden geçirerek ileri hareketle birlikte kendinizi yeniden pozisyonlayabilirsiniz. Akrep vurgusu ile 16 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Ay tutulması yuvanız, kökleriniz, ebeveynleriniz, gayrimenkullerinizle ilgili vermeniz gereken kararları gündeminize taşıyacaktır. Mayıs ayının bitmesine yakın meydana gelecek olan Yeni Ay inançlarınız, uzun vadeli planlarınız, uzak yerlere seyahatleriniz, ile ilgili başlıklarda yeni pencereler açacaktır. 30 Mayıs’ta meydana gelecek olan yeni ay sosyal ilişkiler evinizde gerçekleşecek. Kariyerinizin getirileri ile ilgili değişiklikler yaşayabilir yeni gruplara girebilirsiniz.

 

Yükselen Başak’lar,

11 Mayıs’ta başlayacak olan Merkür’ün geri hareketi sizi ahlaki değerleriniz, inanç sisteminiz, eşinizin akrabaları, kardeşleri, uzun vadeli ve uzak yerlere seyahat planlarınız ile ilgili etkileyecek. Bu süre içinde bu konularla ilgili karar vermek yerine planlama yapıp, var olan alternatifleri iyi belirleyebilirseniz gölgeli günlerinde sona ereceği 19 Haziran’dan itibaren vereceğiniz kararların isabeti artacaktır. 16 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Ay tutulmasının etkisini yakın çevreniz, kısa vadeli planlarınız, yakın seyahatler ile ilgili kararlarınızda hissedeceksiniz. 30 Mayıs’ta meydana gelecek olan yeni ay kariyer ve umutlar evinizi etkiliyor. Yeni bir işe başlayabilir ya da geleceğe yönelik yeni umutlar besleyebilirsiniz.

 

Yükselen Terazi’ler,

11 Mayıs’ta başlayacak olan Merkür’ün geri hareketi hisseli paralarınız, finansal kararlarınız, ameliyatlar, kredi borçlarınızın da bulunduğu krizler evinde başlıyor. Bu başlıklarla ilgili karar almak durumundaysanız kendinizi 19 Haziran’dan sonrasına planlayın. Tüm Ay tutulmaları gibi dolunay etkisi yaratacak olan gökyüzü hareketi kendinize ait maddi ve manevi değerler, kendinize verdiğiniz değerler, geçim durumunuz ile ilgili sonlanmalar yaşatacaktır.  İkizler burcunda 30 Mayıs’ta gerçekleşecek olan yeni ay yüksek öğretim, uzak akrabalarınız, uzun vadeli planlarınız ve uzak yerlere seyahatleriniz ile ilgili konularda etki yaratacak.

 

Yükselen Akrep’ler,

11 Mayısta geri hareketine başlayacak olan Merkür etkisini evlilik, ikili ilişkiler, sözleşmeleriniz, rakipleriniz ve açık düşmanlarınız ile ilgili evde gösterecek. Bu nedenle bu konularla ilgili kararlar almamanız, bu sürede elinizdeki bilgilerin doğruluğundan ve güvenilirliğinden emin olmanız, detaylıca düşünüp, bu başlıktaki kararlarınız için 19 Haziran’a kadar beklemenizi tavsiye ediyoruz. 16 Mayıs’ta burcunuzda meydana gelecek olan Ay tutulması doğrudan sizi ilgilendiriyor desek yanlış olmayacak. Fiziksel görünümünüzden tutun da, sağlığınız, kendinizi dış dünyaya tanıtış şekliniz doğrudan etki alıyor. 30 Mayıs’ta meydana gelecek olan yeni ay ile birlikte kendinizi ortak kazançlarınız, ameliyatlar, kredi, miras, borç-alacak dengesi konuları ile ilgili gündemlerin içinde bulabilirsiniz.

Yükselen Yay’lar

Merkür geri hareketine 11 Mayıs’ta başlıyor. Sizin de sağlığınız, ofis ortamınız, hizmet eviniz, evcil hayvanlarınız, başlamayı planladığınız diyet programlarınız etkileniyor. İkizler burcu etkisiyle yanlış anlaşılmalar yaşayabileceğiniz bu günleri sakinlikle geçirip, 19 Haziran’dan sonra yeni kararlara yelken açıyoruz. Kendinizi sıkışmış, korkularla çevrilmiş, endişeli ve kısıtlanmış hissediyorsanız, 16 Mayıs’taki Ay tutulmasının etkilerini almaya başlamışsınız. Başınıza gelecek olan olayları kontrol edemeyebilirsiniz. Akışa teslim olun evren sizi daha da iyileştirmek üzere harekete geçmiş durumdadır. 30 Nisan’da meydan gelecek olan yeni ay uzun süreli ilişkiniz, bilinen düşmanlarınız ve rakipleriniz konularına dikkatinizi çevirecek.

 

Yükselen Oğlak’lar

Merkür retrosu ilişkiler aksınızda harekete geçiyor. 11 Mayıs-19 Haziran arasında sevgilinizi terk etmeyi,yeni bir ilişkiye başlamayı, kumar oynamayı, çocuklarınızla ilgili ve hobilerinizle ilgili bazı başlangıçlar yapmayı hedefliyorsanız, hevesinizi 19 Haziran sonrasına saklayın. 16 Mayıs’ta meydana gelecek olan Ay tutulması, kariyerinizin getirileri, üyesi olduğunuz klüp ve dernekler, çevrenizle olan ilişkilerinizi etkiliyor. Bu başlıklarla ilgili faydanıza olacak sonlanmalar yaşatabilecektir. 30 Mayıs’ta meydana gelecek olan yeni ay ile hizmetleriniz, rutin yaşantınız, evcil hayvanlarınız ile ilgili başlıklar gündeminizde olacak.

 

Yükselen Kova’lar

11 Mayıs tarihinde geri hareketine başlayacak olan Merkür aile köklerinizi, yaşadığınız ortamı, yuvanızı, gayrimenkullerinizi ve duygularınızı etkiliyor. Yanlış anlamanız, yanlış anlatmanız nedeniyle bu başlıktaki kararlarınızda istenmeyen sonuçlar elde edebilirsiniz.  Yılın ilk Ay tutulması haritanızın tepe noktasında, kariyer evinizde değişimler yaşatmaya hazırlanıyor. 30 Mayıs’ta meydana gelecek olan yeni ay ikili ilişkiniz, çocuklarınız, keyif aldığınız alanları gözden geçirmenize sebep olacak.

Yükselen Balık’lar

11 Mayıs’taki retro hareket yakın çevrenizle ilişkileriniz, kısa vadeli planlarınız, iletişim şekliniz ve yakın yerlere seyahatlerinizi belki de satın alacağınız arabayı planlamanızı istiyor harekete geçmenizi değil. Aradaki nüansın bilincinde olarak atacağınız adımlarda kolaylıklar diliyoruz.  16 Mayıs’ta yaşanacak olan Ay tutulması inançlarınız, yüksek eğitiminiz, uzun vadeli planlarınız ve uzak yerlere seyahatleriniz ile ilgili konularda değişim yaratmaya hazırlanıyor. 30 Mayıs’ta meydana gelecek olan yeni ay ile aile ilişkileriniz, yuvanız ve kökleriniz ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Saygılarımızla

AY ASTROLOJİ AKADEMİSİ / İ.U.D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ayastrolojiakademisi.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

error: Content is protected !!