PLÜTON KOVA ÇAĞINDA BURÇLARA NE GETİRECEK?

PLÜTON KOVA ÇAĞI 

Astrolojik döngüleri en son harekete geçtiği etkiyi ölçmek için tarihi incelemek yararlıdır. Plüton’un Kova burcunda olduğu son zaman 1778-1798’e muazzam toplumsal değişimlerin ve teknolojik ilerlemelerin başlangıcını temsil ediyordu.

Bu tarihi dönemden bazı önemli anlar, 1781 Uranüs’ün keşfi, 1789 Fransız Devriminin başlangıcı ve pamuğun icadıdır.

Kova burcundaki Plüton’dan beklenecek olan temaların yok edilmesi ve dönüştürülmesi olacaktır ; daha büyük topluluk, dostluk, insani çabalar, bireysellik, özgünlük, özgürleşme, teknolojik ilerlemeler.

Kova’daki Plüton geçişi kolektifi yalnızca birey için değil, aynı zamanda daha büyük toplum için neyin daha iyi olacağını düşünmeye teşvik edecek. Öngörülemeyen ancak güçlendirici toplumsal hareketler, 18. yüzyıldakilerle aynı düşmanca, asi benzeri ivmeye sahip olan bu yeni Plütonik dönemde büyük olasılıkla ortaya çıkacak. Daha fazla sayıda insan gerçek değişim çağrısı yaptığından, hükümeti ilgilendiren değişimler görebiliriz; ancak bu sefer insanlar hareketlerini desteklemek için interneti, sosyal medyayı ve diğer teknoloji biçimlerini kullanabilirler.

2023’te Plüton Kova’da Retro hareketini ne zaman gerçekleştirecek?

1 Mayıs 2023 – 11 Haziran 2023 Pluto Kova burcunda sıfır derecede geri hareket edecek. Kritik bir derece olan sıfır saf neredeyse seyreltilmemiş zodyak enerjisidir. Psikolojik ve duygusal olarak yoğun olacak çünkü Plüton gerilemesi bizi Kova burcunun gölge tarafını düşünmeye teşvik edecek.

Bununla birlikte, bu Plüton gerilemesi, sabit bir hava burcunda gerçekleştiği için biraz farklı hissedeceğiz. Başlangıçta fikrimizi değiştirme veya dünya görüşlerimizi kökten farklı bakış açılarına açma korkusunun üstesinden gelmemiz gerekebilir. Konfor alanımızın ötesine geçmek için kendimizi zorlamak için mükemmel bir zaman.

Kova burcunda geri giden Plüton, 17 Mayıs’ta Boğa burcunda Jüpiter ile kare açı yapacağından, 20 Mayıs’ta Aslan burcunda Mars ile ve 5 Haziran’da Aslan burcunda Venüs ile karşıt açı yapacağından, bu dönemde son derece kriz günlerini meydana getirecek buna doğa olaylarını depremleri ekleyebiliriz.

İlk Plüton retrosu – Jüpiter karesi,  inanç sistemlerini zorlayacağı içinde  önemli. Retro Plüton ve Mars ne zaman karşıt pozisyona gelse yoğun bir yıkım ve şiddet potansiyeli vardır – bu yüzden dikkatli olun; hareketlerinizi, sözlerinizi ve çevrenizi izleyin ve hareketlerinizi dikkatle seçin. Retro Plüton-Venüs karşıtlığı, bizi gerçekten değer verdiğimiz ve taahhüt etmek istediğimiz şeyler üzerinde düşünmeye teşvik edecek.

Kova burcundaki Plüton 2023’te Burçları Nasıl Etkileyecek?

Önümüzdeki birkaç on yılda nelerin geleceğine odaklandığımız için bu hala inanılmaz derecede etkili bir dönem. Ancak şimdilik, 23 Mart 2023’ten 11 Haziran 2023’e kadar kişisel ve toplu olarak başımıza gelenlere odaklanın.

Koç (21 Mart-19 Nisan)

Pluto Mart sonunda Kova burcuna girdiğinde on yıldan fazla bir süredir ilk kez kariyer ve başarı sektörünüzde rahatlayacaktır. Ancak Haziran’daki Pluto retrosu Oğlak burcuna geri döndüğünde, son on yılda yapabileceğiniz profesyonel dönüşümleri tamamlamak için 2023’ün son aylarını iyi kullanmalısınız. 2024’te Pluto tekrar Kova burcuna girecek ve dikkatiniz isteklerinize ve teknoloji ile olan ilişkinize geri dönecek. Önümüzdeki birkaç on yıl içinde çevrenizde muazzam değişiklikler görebilirsiniz.

Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Pluto Mart sonunda Kova burcuna girdiğinde muazzam ama öngörülemeyen dönüşüm, miras,  şöhret, başarılar ve meslek sektörünüzde yer almaya başlayacak. Plüton Kova burcunda geri hareket ettiğinde, hedeflerinize ulaşmak için üzerinde çalışmanız gerekenleri düşünmek için durmalısınız. Haziran ayının başlarında, geri giden Plüton Oğlak burcu retrosu  belirlediğiniz işlerin bir kısmını yapmanız için size bolca zaman tanıyacak. Pluto 2024’te Kova burcuna yeniden girdiğinde, gücünüzü kullanmanın ve kafanıza koyduğunuz her şeyi başarmanın daha kolay olduğunu göreceksiniz.

İkizler (21 Mayıs-21 Haziran)

Plüton’un ilişkiler evinizden geçtiği bunca yıldan sonra, yeni topraklar, dünya görüşleri ve inanç sistemleri arasında eşsiz bir yolculuğun başlangıcını işaret ediyor. Bu astrolojik dönemde kültürel bir sıfırlamaya girmiş gibi hissedebilirsiniz. Plüton Kova burcunda geri hareket ettiğinde dogmatizminizi, başkalarının nasıl yaşadığına dair yargılarınızı ve temelsiz inançlarınızı yansıtmanız gerekir. Haziran başında Pluto retrosu Oğlak burcuna gerileyecek ve bu, kişisel ve finansal sorunları yeniden gözden geçirmek için mükemmel bir zaman olacak. 2023’ün geri kalanında karışıklıkları kesin olarak sona erdirmeye odaklanın. Pluto 2024’te Kova burcuna yeniden girdiğinde, benzersiz yolculuğunuzun kontrolünü elinize almaya hazır hissedeceksiniz.

Yengeç (22 Haziran-22 Temmuz)

Pluto yıllarca ilişki sektörünüzü dönüştürdükten sonra, yoğun bir iç gözlem yapmaya hazırsınız. Bu nedenle, Plüton Kova burcunda gerilemeye başladığında, size en yakın insanlarla daha sağlıklı bir ilişkiye ve finansal yaşamınıza sahip olmak için ne üzerinde çalışmanız gerektiğini düşünün. Kendinize sandığından daha fazla güce sahipsin! Pluto retrosu Haziran’da Oğlak burcuna girdiğinde ilişkilerinizi bir sonraki seviyeye taşımak için mükemmel bir fırsat 2024 geldiğinde, kime ve neye yatırım yapmak istediğinizi tam olarak bileceksiniz.

Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)

Aslan aşkta her zamankinden daha derine inmeye hazır mısın? Son birkaç yıl, günlük rutininizi ve sağlıklı alışkanlıklarınızı hayatınızın kontrolünde daha fazla hissetmek için dönüştürmek için mükemmeldi. Bununla birlikte, Mart ayı sonunda Pluto karşıt burcunuz Kova’ya girdiğinde, odak noktanız romantik ilişkilerinize daha fazla özgünlük ve özgürlük davet etmek üzere değişmek üzere. Mayıs ayında Plüton Kova burcunda geri hareket ettiğinde, gücünüzü veya kontrolünüzü romantik bir partnerle ne kadar iyi paylaştığınızı düşünmeniz gerekebilir.  Plüton daha sonra 2023’ün geri kalanı boyunca Oğlak burcunda kalacak, bu yüzden alışkanlıklarınızı ve sağlığınızı etkileyen her şeyi rotanızı düzeltme zamanınız geldi.

Başak (23 Ağustos-22 Eylül)

Pluto Oğlak burcundan ayrılıp Mart ayı sonlarında Kova burcuna girdiğinde, kendini ifade etme ve zevkli aktivitelerinizde güçlenmeyi bekleyin. Artık yeni Plütonik dönem burada olduğuna göre, günlük operasyonlarınızın kontrolünün sizde olduğunu hissetmenize yardımcı olacak şeylere odaklanma zamanı. Hayatındaki her şeyin ihtiyaçlarına göre şekillenmesini sağlamak için rutininin tüm yönlerini kökten değiştirdiğin için sağlık ve iş odaklı bir dönemin sadece başlangıcı. Eksikliklerinizin nerede olduğunu ve daha sürdürülebilir bir yaşam tarzı elde etmek için neleri bırakmaya istekli olduğunuzu düşünmek için Mayıs ayında başlayacak olan Kova burcunda geri giden Plüton’u kullanın. Bunu yapmak, geri giden Pluto Haziran’da Oğlak burcuna yeniden girdiğinde mutluluğunuza odaklanmanız için ihtiyacınız olan bakış açısını size verecektir. Pluto’nun 2023’ün geri kalanında Oğlak burcunda kalacağı göz önüne alındığında, hobilerinize, yaratıcılığınıza ve aşk hayatınıza odaklanarak gücünüzü geri almanız gerekecek. Plüton 2024’te Kova burcuna yeniden girdiğinde odaklanmak için keyifli aktiviteler yaparak kendinizi daha güçlü hissetmeyi bekleyin.

Terazi (23 Eylül-22 Ekim)

Ev ve aile gibi kişisel meseleler çözülmeye başladıkça, Mart ayı sonlarında Plüton Kova burcuna girdiğinde, kendi sektörünüzde kendini ifade etme, neşe ve romantizm sektörünüzde artan bir vurgu olduğunu hissedebilirsiniz. Terazi, Kova burcundaki Plüton’u  sizi gerçekten mutlu hissettiren şeylere ışık tutacaktır. Bu, yoğun bir iç gözlem gerektirecek olsa da, bu dönem boyunca cinsel ve yaratıcı doğanızı daha iyi anlayacaksınız. Pluto Kova burcunda geri hareket ettiğinde biraz yalnız hissedebilirsiniz.  Plüton 2024’te Kova burcuna yeniden girmeden önce evdeki ve ailedeki sorunları halletmek için kullanmak isteyebilirsiniz.

Akrep (23 Ekim-21 Kasım)

Akrep, Mart sonunda Pluto Oğlak burcundan Kova burcuna geçtiğinde merakınız, yakın çevreniz ve iletişim becerileriniz sayesinde kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz. Kova burcundaki Pluto sizden şimdi inşa etmeye çalıştığınız şeye karşı nereden başladığınızı düşünmenizi isteyeceğinden, özel ama entelektüel olarak teşvik edici bir uyanış başlayacak. Retro Pluto Haziran’da Oğlak burcuna yeniden girdiğinde, kişisel meselelerinizi yeniden açmadan önce iletişim becerileriniz üzerinde çalışmanız gerektiğini fark edebilirsiniz.

Yay (22 Kasım-21 Aralık)

Mali durumunuzun ve güvenliğinizin ne kadar ilerlediğine bir bakın. Pluto Oğlak burcundan ayrılıp Mart ayı sonunda Kova burcuna girdiğinde, tüm sıkı çalışmanız nihayet meyvesini verecek. Bir mali dönem sona erdiğinde, Kova burcundaki Plüton yakın çevrenizdeki sektörünüz hakkında ne hissettiğinizi, diyalogu ve meraklarınızı keşfetmeyi vurgulayacağı için iletişim odaklı yeni bir dönem başlar. Mayıs ayında Pluto Kova burcunda geri hareket ettiğinde uzmanlık alanınız olmayan konuları ve fırsatları keşfedeceksiniz. Haziran’da geri giden Pluto Oğlak burcuna geri döndüğünde dikkatinizin mali durumunuza dönecektir. 2023’ün geri kalanını para meselelerini halletmek için kullanın ve 2024’te Plüton Kova burcuna yeniden girdiğinde daha istikrarlı ve kendinden emin adımlar atmayı bekleyin.

Oğlak (22 Aralık-19 Ocak)

Üzerindeki baskı nihayet kalktı!  Yeni bir Plütonik döngünün başlangıcı dikkatinizi değerlerinize, mali meselelerinize ve kişisel güvenlik duygunuza çevirecektir. Önümüzdeki birkaç on yıl iki yoldan biriyle geçebilir: ya size özgü olanı takip ederek daha istikrarlı hissetmek için çalışırsınız ya da güvenlik arayışınızda toplumsal beklentilerden kurtulmak için mücadele edebilirsiniz. Pluto Kova burcunu gerilediğinde kişisel, finansal ve profesyonel olarak neye değer verdiğinizi düşünmek için bolca zamanınız olacak. Plüton Haziran ayında burcunuza geri döndüğünde, kim olduğunuza odaklanmanız gerekebilir. 2024’te Plüton tekrar Kova burcuna girdiğinde, dikkatiniz tekrar değerlerinize ve finansal istikrara kayarken kendinizi bir kez daha rahatlamış hissedeceksiniz.

Kova (20 Ocak-18 Şubat)

Kova, önümüzdeki birkaç on yıl tamamen seninle ilgili! Kimliğinize ve bedeninize hükmeden sektörde ani bir değişim hissedebilirsiniz. İlk giriş sinir bozucu olabilir, çünkü Pluto tüm güvensizliklerinizi ve kendinizle ilgili şüphelerinizi gün ışığına çıkaracaktır. Kova’daki Plüton’un başlangıcında, kendi kendinize empoze ettiğiniz herhangi bir engelleme üzerinde çalışmak zorunda kalacaksınız. Pluto burcunuzda geri hareket ettiğinde bu özellikle zor olabilir, çünkü kendinizi çok fazla eleştirebilirsiniz. Ancak bu Plüton dönemini, sizi kendini sevmekten ve kendini kabul etmekten alıkoyan her şeyin üstesinden gelmek için kullanabilirsiniz. Haziran ayında retro Plüton Oğlak burcuna geçtiğinde biraz rahatlayacaksınız.

Balık (19 Şubat-20 Mart)

Son birkaç yılda sosyal çevrenizdeki gücünüzü geri alıp hayallerinizin peşinden koştuktan sonra,  Pluto Oğlak burcundan Kova burcuna geçtiğinde bilinçaltında bir dönüşümün gerçekleşmek üzere olduğunu hissedebilirsiniz. Kova burcundaki Plüton sırasında içinizdeki tuhaflık yavaş ama emin adımlarla ortaya çıkacaktır çünkü bu iç gözlem dönemi gerçek sizinle temasa geçmekle ilgilidir.  Destekleyici olmayan düşmanlar, gerileme sırasında kendilerini gösterecek ve yakın çevrenizi ayarlamanız gerekebilir. Haziran’da  geri giden Pluto Oğlak burcu için Kova burcundan ayrıldığında (bilinçaltında) rahatlamış hissedebilirsiniz. 2023’ün geri kalanında dikkatiniz, gerçek amacınızı ve arkadaşlarınızı bulmak için mükemmel olan sosyal çevrelerinize ve hayallerinize doğru kayacak. 2024 geldiğinde, iç gözlemsel Plüton döneminize yeniden başlayacaksınız.

 

Hülya Ataşcıoğlu Aykul 

https://www.youtube.com/channel/UCO6expkBlFHXrEnX6wb1wRQ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ayastrolojiakademisi.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

error: Content is protected !!