İKAMET ASTROLOJİSİ

Astro*Carto*Graphy ®

İKAMET ASTROLOJİSİ

Gökyüzü karmaşık bir ilkeye sahiptir ondan kaçmamalı veya onu düzgün, basit bir çizgiye indirmeye çalışmamalıyız; tüm karmaşıklığına ve ihtişamına sahip olmasına izin vermeliyiz. İkamet astrolojisi ile yalnızca natal haritaları okumakla kalmıyoruz, aynı zamanda bize bir yerin kalitesi hakkında bilgi veren bir teknik de kazanmış oluyoruz.

Coğrafi astroloji  fazlasıyla somut temeller üzerine otursada aslında kişinin maneviyatı ile ilgili de bilgi verir. Diyelim kariyeriniz ile ilgili hep gitmek istediğiniz bölge oraya gitmesenizde coğrafi astrolojide anlam bulmaktadır. Ya da neden dünyanın bazı köşeleri yada oradan gelen insanları daha sempatik ya da antipatik buluyoruz gibi sorulara bu sistemde cevap bulabiliyoruz. Birinin gittiği bir yerin enerjisini dönüştürdüğünü söylesede aslında biz yer sayesinde dönüşüme uğramaktayız.

Jim Lewis, danışmanlıklarında kullanmak için en iyi araç olarak astro-haritalamanın potansiyelini fark etmiş ve değerlendirmiştir. Danışanlarına her birini elle çizerek doğum öncesi A*C*G haritaları sunmaya başladı. Bununla birlikte ve danışmanlık hizmetinin bir gereği olarak Lewis, hem gezegen enerjilerinin doğasını hem de müşterilerinin yer değiştirme  deneyimlerine ilişkin geri bildirimlerini kullanarak eksiksiz bir yorumlama sistemi geliştirmiştir. Haritalama yaklaşımının mucidi Lewis olmasa da, kesinlikle eksiksiz bir yorumlama sistemi geliştiren ilk kişiydi, doğum haritasını ASC, DSC, MC, IC  gösteren bir dünya haritasına dönüştürdü. Bu daha önce yapılmamıştı ve bir ilkti!  Böylece uzay-zaman sürekliliği olarak modern varoluş görüşünü uyumlu hale getirmiştir.

Ayrıca onun sisteminin astrolojiyi güçlendirdiğine ve bize gezegen enerjilerinin ve etkilerinin doğrudan yaşadığımız ve dolaştığımız dünya üzerindeki bağlantısını vurgulayarak gösterdiğine dikkat çekmek isterim.

1992 yılında araştırma ve yenilik alanındaki üstün başarısı için Regulus ödülünü ve halka coğrafi astrolojiyi anlatma  alanındaki katkılarından dolayı Matrix Pioneer ödülü’nü aldı. 21 Şubat 1995 de Jim Lewis, 54 yaşında beyin tümörü yüzünden hayatını kaybetti. Astroloji topluluğu onun yasını tuttu. Robert Currey bunu çok iyi özetledi: ‘Tanrım biz astrologlar aramızda onunki gibi bir akla sahip olduğumuz için şanslıydık ve  onu özleyeceğiz’.

Bir Astrolokalite haritası dünyaya yukarıdan bakan bir gökyüzü görünümüyle başlar ve genellikle dünya üzerindeki bölgelerin gerçek coğrafi haritalarını kullandığımız anlamına gelmektedir. Kullanmış olduğumuz teknikler, gezegen enerjilerini dünyadaki konumları ve yönlerle ilişkilendirerek yaşamdaki deneyimimize anlam katar. Astrolokalite astrolojisinin gelişmesi ile  bizi çevreleyen  uzayı keşfettiğimiz astrolojik araçlara sahip olmaktayız. Böylelikle, çeşitli coğrafi konumlarından gelen etkiler yoluyla Dünya Ana ile olan bağlantımızı anlamaya başladığımızda insanın gelişimi için yeni bir potansiyel oluşturur. Böylelikle, yalnızca doğum haritalarını okumakla kalmıyor, aynı zamanda bize bir yerin kalitesi hakkında bilgi veren  tekniğide kazanmış oluyoruz.

Astrokartografi eğitim ve danışmanlık için bize ulaşabilirsiniz.

Hülya Ataşcıoğlu Aykul

Astro*Carto*Graphy ® Practitioner

 

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ayastrolojiakademisi.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

error: Content is protected !!