İKAMET DEĞİŞTİRME (RELOCATİON) ASTROLOJİSİ

İKAMET DEĞİŞTİRME (RELOCATİON) ASTROLOJİSİ

Jim Lewis için açısallık ilkesi, yer değiştirmenin etkisini anlamanın anahtarıydı. Yeniden konumlanan grafiğin tamamına bakmak yerine, sadece yer değiştirme yoluyla açısal hale gelen gezegenlere bakmamız gerekiyor. Bunlar “aktive” olacak olanlardır; bunlar esasen doğum çizelgesindeki davranışlarından farklı olanlardır.

Bir birey doğum gezegenlerinin açısal olduğu bölgelere seyahat ederken, bu gezegenler doğum çizelgesinin çalışmasını, transit bir gezegenin natal haritayı etkilediği gibi etkileyecektir. Tabii ki, bu iki durum arasındaki farkı özetlersek : Bir transit anını veya karakterini değiştirmek için yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Ancak farklı bir yere taşınmak bizim kontrolümüz altındadır ve istediğiniz kadar kalabilirsiniz!

Kariyerde başarı istiyormusunuz?

Sağlık istermisin?

Her gezegenin anlamı yüzlerce, hatta binlerce yıl içinde geliştirilmiştir. Bu yüzden tüm astrologlar gezegenler hakkındaki bilgilerini haritaya uygulayabilmelidir. Bununla birlikte natal haritayı açıları vs. göz önünde bulundurmak gerekir. Astro*Carto*Grafi çizgileri, gezegenlerin bireyin temel potansiyellerini iddia ettiği natal grafiğin kendisinden farklı olarak, natal grafikten vurgudaki değişiklikleri gösterir. Gezegenler aynıdır, ama bağlam  ve tanımlamalar farklıdır.

Natal haritayı nasıl okuyacağınızı ve çizgilerin ne anlama geldiğini temel bir anlayışa sahipseniz eğer bu çizgiler “iyi” ve “kötü”leri temsil edecektir. İşte Jim Lewis’in Astro*Carto*Grafi kitabındaki herhangi bir Satürn Hattı hakkında söyledikleri:

Genellikle, herhangi bir Satürn çizgisinin altındaki konum, azim ve amaç niteliklerinin karakterde o kadar eksik olduğu ve hayatı yönlendirmek için bazı zorluklara ihtiyaç duyulduğu durumlar dışında arzu edilmez. Bu hat üzerinde eksik olan şeyi zor yoldan öğrenirsiniz  zorunlu aylaklık, açlık, gecikme, hayal kırıklığı, yoksullaşma ve yalnızlık dönemlerine katlanırsınız. Herhangi bir Jüpiter etkisi genellikle faydalıdır ve çizgileri altında refah, başarı, iyi şans, onur ve başarı beklenebilir. Şimdi taşınmaya değer bir çizgimiz var! Bu tam gerçek olamayacak kadar basit görünse de, A*C*G haritasının gücünü göstermektedir. Astroloji ile yönetilen hayatın öznel tarafını kontrol altına alıp, kendi amaçlarınız doğrultusunda yönlendirmenin pratik bir yolunu sunmaktadır.

A*C*G Dünya’da kaçınmanız gereken konumlar için genel bir kural olarak bilmek yararlıdır. Plüton ve Satürn çizgileri genellikle yaşamak ve hatta ziyaret etmek istemeyeceğiniz yerleri tanımlar. Natal grafiğin durumuna bağlı olarak kaçınmanız gereken başka çizgiler de vardır elbette!

Belirli bir konuma veya şehre taşınmayı düşünüyorsanız, yeni konum için natal haritanızın oluşturulması gereklidir. Hatta gittiğiniz şehre uyumunuz için astrokartografi ileri seviye bilgisi olan geodezi haritaları ile birlikte değerlendirilmelidir. Radikal bir karar öncesi astrokartografi danışmanlığı için ofis ortamında yada online olarak seans alabilirsiniz.

Konumunuzu değiştirin hayatınız değişsin…

Hülya Ataşcıoğlu Aykul 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ayastrolojiakademisi.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

error: Content is protected !!